Pohádky

Víla Odetta
Autor: Jindřiška Ptáčková

knižní tipy
Autor: archiv

Příběhy malé víly Odetty, které znepříjemňuje život podvodnice a samozvaná královna vil. Ještě že Odettě pomáhá jezevec Oubram Ježivý, čarodějnice Brenda Brebenda a kamarádi z detektivní agentury Popleta, kterou Odetta založila.
Cena: 299 Kč

Tajemno

Žila jsem již před staletími
Autor: Barbara Erskinová

knižní tipy
Autor: archiv

Léty osvědčený bestseller. Novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol napsat sérii článků o metodě návratů do minulosti pomocí hypnotického transu. Uvede tím ale do pohybu lavinu zážitků ze své dřívější existence středověké šlechtičny, lady Matyldy z Hay, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana.
Cena: 299 Kč

Historická detektivka

Nitranská brána smrti
Autor: Vlastimil Vondruška

knižní tipy
Autor: archiv

Další historický detektivný trhák Vlastimila Vodnrušky. Oldřich z Chlumu se svými pomocníky řeší krádež vzácného relikviáře a podivná úmrtí církevních hodnostářů v Nitře obsazené vojsky Přemysla II. Otakara.
Cena: 299 Kč

Páté srdce
Autor:  Dan Simmons 

knižní tipy
Autor: archiv

V roce 1893 se slavný detektiv Sherlock Holmes a spisovatel Henry James vydávají do Ameriky, aby rozluštili záhadu svázanou se sedm let starým úmrtím Clover Adamsové, manželky váženého historika Henryho Adamse. Podle všeho se za údajnou Cloveřinou sebevraždou skrývá mnohem více, než by se na první pohled zdálo.
Cena: 449 Kč

 

Láska

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá
Autor: Alena Jakoubková

knižní tipy
Autor: archiv

Svobodná pětatřicetiletá Cora po krachu firmy, v níž pracovala, nemůže najít novou práci. Rozhodne se tedy podnikat, a přestože nemá žádný kapitál, povede se jí rozjet úspěšnou internetovou seznamovací agenturu. Jednoho dne se objeví zákazník, kterému ne a ne najít vhodnou partnerku...
Cena: 249 Kč

Thriller

Ztracená
Autor: Anna Ekbergová

knižní tipy
Autor: archiv

Louise žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde provozuje kavárnu. Jednoho dne za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění…
Cena. 349 Kč

Román

Vlčí úžina
Autor: Olivier Truc

knižní tipy
Autor: archiv

Pokračování skvělého Posledního Laponce. V laponském Hammerfestu na břehu Barentsova moře, kde jsou obrovská naleziště ropy , by vše bylo ideální, kdyby tu nežili laponští pastevci a jejich migrující stáda sobů. Když se stáda plaví přes Vlčí úžinu, při nehodě zemře mladý laponský chovatel. Brzy poté je nalezen mrtvý starosta pod posvátnou skalou. A další podivná úmrtí následují…
Cena: 359 Kč

Komiks

Anča a Pepík
Autor: Lucie Lomová

knižní tipy
Autor: archiv

Příběhy myšek Anči a Pepíka, které deset let vycházely v časopise Čtyřlístek. Ukazují, že i myší svět dokáže být stejně nebezpečný jako lidský, plný nástrah, křivostí a lži. S humorem se ale dá problémům vzdorovat a všechno vždycky dobře dopadne.
Cena: 299 Kč

Manga

Tokijský ghúl
Autor: Sue Išida

knižní tipy
Autor: archiv

Ideální knížka pro teenagery. Hlavním hrdinou mangy (japonský komiks) je vysokoškolák Ken Kaneki, který se po transplantaci stal ghúlem, ovšem živit se lidským masem se mu pořád ještě trochu příčí…
Cena: 199 Kč

Romantika

Tři dámy na zhubnutí
Autor: Lucy Diamond

knižní tipy
Autor: archiv

Tři rozdílné ženy se z různých důvodů rozhodnou zhubnout. Doufají, že s kily navíc zároveň zmizí i jejich problémy. Tak jednoduché to ale nebude. Nadbytečná váha totiž není to jediné, co dokáže ženu pořádně potrápit.
Cena: 329 Kč

Kuchařka

Vaříme a pečeme bez lepku
Autor: Michelle Bérriedale-Johnson

knižní tipy
Autor: archiv

Moderní a jednoduché recepty na každý den určené nejen pro ty, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu, ale i pro lidi, kteří vyznávají zdravý životní styl a rádi zkouší něco nového.
Cena: 299 Kč