Krimi

Vražedná akademie

Autor: Martin Olczak

Švédská policie stojí před záhadou. Neznámý útočník zastřelí starobylým revolverem tajemníka Švédské akademie. A hned druhého dne jsou zavražděni čtyři další akademici, kteří každým rokem rozhodují o udělení Nobelovy ceny za literaturu. Policie musí za každou cenu ochránit zbývající členy Akademie a pátrat po vrahovi.

Cena 349 Kč

 

Vražedná akademie

Thriller

Přízrak

Autor: Clive Cussler, Jack Du Brul

V říjnu 1943 zmizel americký torpédoborec, údajně následkem pokusu amerického námořnictva s elektromagnetickou radiací. Ve světle nových skutečností to ale vypadá, že jeho zmizení souvisí s uvedením nové zbraně a vynálezcem Nikolou Teslou, který pracoval pro vojenské námořnictvo. Juan Cabrillo se snaží odhalit pravdu a zjišťuje, že je v sázce mnohem víc, než si dokázal představit.

Cena: 299 Kč

 

Clive Cussler - Přízrak

Historická krimi

Spiknutí v ulici bílých plášťů - Případy komisaře Le Flocha

Autor: Jean-Francois Parot

Mladík Nicolas Le Floch vstoupil do služeb šéfa tajné policie Ludvíka XV. Paříž je v roce 1761 městem zločinu, kde se vše točí kolem požitků, loupeží a vražd. S první vraždou se Nicolas ocitne v samém středu zvráceností města. Setkává se se zkorumpovaným komisařem, počestnou manželkou, jež bývala obyvatelkou veřejného domu, s katem a zároveň soudním lékařem v márnici…

Cena: 399 Kč

 

Jean-Francois Parot - Spiknutí v ulici bílých plášťů - Případy komisaře Le Flocha

Literatura faktu

Posedlosti francouzských králů

Autor: Henri de Roméges

Jindřich IV. mobilizoval třistatisícovou armádu pro krásné oči blondýny o 42 let mladší než on. Regent Filip Orleánský byl prostopášník, který se vyspal i s vlastní dcerou. Napoleon I. měl 60 oficiálních milenek. Ve srovnání s líčením sexuálních nevázaností francouzských králů vám budou naši současní vládnoucí činitelé se všemi svými výstřelky připadat jako nevinná školní dítka!

Cena: 399 Kč

 

Henri de Roméges - Posedlosti francouzských králů

Historický román

Pohanský pán

Autor: Bernard Cornwell

V letech po smrti krále Alfreda se Británie těší míru. Na severu země vládnou Dánové, zatímco Sasové si drží jih. Uhtred, oslavovaný vojevůdce vojska zemřelého krále Alfreda, upadá v nemilost a stává. S hrstkou věrných odchází na sever, aby se pokusil získat zpět Bebbanburg, domov svých předků. Mír se ale začíná hroutit a všechna království zatažena do krvavé války. A opět je to Uhtred, kdo rozhodne, kdy a kde k tomuto boji dojde. 

Cena: 299 Kč

 

Bernard Cornwell - Pohanský pán

Věda a technika

Jaký to nádherný svět

Autor: Marcus Chown

Víte, že lidské tělo vytvoří během jednoho dne asi 300 miliard nových buněk? A že organismy zvané hlenky mají celkem 13 pohlaví? Bylo vám známo, že v přízemí budovy stárnete pomaleji než v jejím horním patře? A věřte tomu nebo ne, vesmír je možná jen jeden obrovský hologram. Moderní svět a jeho divy přiblíží kniha oblíbeného autora, který umí srozumitelně přiblížit složité fyzikální jevy.

Cena: 349 Kč

 

Marcus Chown - Jaký to nádherný svět

Advokátní thriller

Svědomí

Autor: James Grippando

Úspěšný trestní obhájce Jack Swyteck si už léta nerozumí se svým otcem Harrym, guvernérem státu Florida. Vzájemná nevraživost však musí stranou. Na scéně se objeví šílený psychopat. Jeho geniální manipulace a touha po krvi zaplétají Jacka i Harryho do sítě obvinění, vydírání a lží. Dokáží se domluvit, spolupracovat a překonat hlubokou propast, která je mezi nimi? Počet zavražděných svědků roste…

Cena: 279 Kč

 

James Grippando - Svědomí

Zábava

Zpěvník – Písničky nejen do hospody 

Chcete si zazpívat u táboráku, ale marně lovíte slova, natožpak noty? Pomůže vám zpěvník s akordy ke známým lidovým a zlidovělým písničkám. Některé z nich jsou sice i s odvážnějšími a »lechtivými« texty, ale určitě budou zárukou dobré nálady!

Cena: 179 Kč

 

Písničky nejen do hospody

Detektivka

Noční pád

Autor: Nelson DeMille

Bud Mitchell a Jill Winslovová si chtěli natočit na pláži vlastní lechtivý film. Pak ovšem oblohu rozjasnil mohutný výbuch, pár rychle popadl kameru a zmizel, než na místo stihla dorazit policie. Havárie letu 800 se později připíše technické závadě, pro členy elitní protiteroristické jednotky, však případ není uzavřen ani po pěti letech. Vydávají se hledat důkaz, který by potvrdil, že údajné selhání techniky bylo jen zástěrkou…

Cena: 389 Kč

 

Nelson DeMille - Noční pád

Román

Mág

Autor. John Fowles

Převážná část příběhu mladého Nicholase Urfa se odehrává na relativně izolovaném řeckém ostrově Fraxos, kam Nicholas přijíždí vyučovat angličtinu na chlapecké internátní škole. Nuda a odloučenost Nicholase přivedou do domu místního usedlíka, který ho upoutá kouzlem své osobnosti a postupně zapojí do podivné psychologické hry, v níž mu přisoudí hlavní roli, jež mu znemožní ze hry vystoupit a případně opustit ostrov.

Cena: 450 Kč

 

John Fowles - Mág

Historický román

Guláš pro Masaryka

Autor: Milena Štráfeldová

Zčásti fiktivní rodinná kronika vyhlášené hostinské z Židlochovic, která skutečně vařila guláš pro prezidenta Masaryka. Kuchařka Poldinka je jednou z těch obyčejných ženských, které dokážou své blízké pokaždé chránit tím nejprostším způsobem – i uprostřed nejhorší válečné bídy, za epidemií a požárů postaví na stůl mísu s gulášem. A na pozadí této kroniky „bouří“ velké dějiny…

Cena: 299 Kč

 

Milena Štráfeldová - GUláš pro Masaryka

Válečný román

Torpéda, vpřed!

Autor: Douglas Reeman

Roku 1943 se sice začíná vývoj války obracet ve prospěch spojeneckých sil, na Černém moři to ale vypadá jinak. Ať už se Sověti pokusí o cokoliv, Němci to dokáží vždy lépe... Pomoci sovětskému námořnictvu má jednotka britských motorových torpédových člunů pod velením válečného veterána Johna Devanea. Válkou unavený muž netuší, že se stal pěšákem ve hře, rozehrané v Londýně i v Káhiře, v britských i sovětských štábech.

Cena: 299 Kč

 

Torpéda, vpřed

Světová beletrie

Hologram pro krále

Autor: Dave Eggers

Strhující i dojemný příběh Alana Claye, rozvedeného padesátníka, jehož vysněný podnik na výrobu patentovaných bicyklů zkrachoval. Kdysi úspěšný podnikatel se chce z dluhů dostat díky lukrativní zakázce v Saúdské Arábii. Během nekonečného čekání na krále Abdalláha, jemuž má představit revoluční holografickou technologii, zažívá spoustu podivných dobrodružství a absurdních setkání.

Cena: 299 Kč

 

Dave Eggers - Hologram pro krále

Detektivní román

Kvadratura pomsty

Autor: Pieter Aspe

První z řady knih, které jsou spojeny postavami hlavních hrdinů, se týká podivného vloupání do exkluzívního zlatnictví a následného únosu zlatníkova vnuka. Na případu spolupracuje bruggský policejní inspektor s mladou prokurátorkou a dojdou k názoru, že za oběma případy se skrývá dávný zločin spáchaný příslušníkem klenotníkovy rodiny.

Cena: 299 Kč

Pieter Aspe - Kvadratura pomsty
 

Literatura faktu

Dějiny tetování

Autor: Martin Rychlík

Své těla si zdobíme už více než 5 000 let! Kdy si první člověk vpravil pod kůži barvící pigment? A proč si s tím „zákrokem“, jenž je bolestivý a při němž stále trochu teče krev, nedají lidé pokoj ani teď? To zjistíte ve fascinujících dějinách tetování.

Cena: 299 Kč

 

Martin Rychlík - Dějiny tetování