Společnost Mars, přední výrobce vysoce kvalitní a vědecky podložené výživy pro domácí mazlíčky, čerpá poznatky z vědeckých studií společnosti Waltham a nabádá veřejnost k zodpovědnému vlastnictví. Mars například podporuje adaptaci domácích mazlíčků z útulků či povzbuzuje ostatní společnosti a organizace ke zřízení pet-friendly kanceláří.

Mars podporuje adopci mazlíčků z útulků

Mars společně se značkou PEDIGREE® pomáhá hledat milující domov opuštěným zvířatům a vyzývá, aby lidé při pořizování domácích mazlíčků alespoň zvážili možnost adopce z útulků či záchranných stanic. Útulky mají většinou široký výběr psů a koček všech původů, ras a velikostí, je tak velká šance, že i zde najdete přesně toho chlupatého přítele, kterého hledáte, a navíc uděláte dobrý skutek.

Na podporu adopce pořádá společnost Mars v České republice a ostatních evropských zemích kampaň „Pomozte naplnit misky v útulcích“ u příležitosti Světového dne zvířat, který se koná 4. října. „Nákupem produktů od značek Pedigree, Whiskas, Sheba, Perfect Fit, Cesar nebo Dreamies v období od září do listopadu mohli zákazníci rovněž pomoci naplnit misky opuštěných psů a koček v partnerských útulcích po celé republice. V roce 2021 se nám během této kampaně podařilo darovat útulkům v České republice více než 42 tun krmiva pro domácí mazlíčky, 5,3 tuny na Slovensku, 33 tun v Maďarsku and 55 tun v Rumunsku.” řekla Gina Ciubotarasu, která kampaň pro střední Evropu zastřešuje.

Autor: Mars Czech s.r.o.

Vezměte své mazlíčky do práce, pozitivně ovlivní pracovní atmosféru

V rámci studie 89 % lidí uvedlo, že je pro ně důležité, aby mohli i nadále trávit čas se svými mazlíčky během pracovního dne.  Kanceláře společnosti Mars jsou pet-friendly už léta, a tak se firma rozhodla podělit se o své zkušenosti a znalosti. Vytvořila sadu nástrojů, které jsou k dispozici na www.bettercitiesforpets.com a všichni, kteří mají zájem o to, aby byla jejich kancelář rovněž pet-friendly, si ji zde mohou zdarma stáhnout.

„Věříme, že adopce domácích mazlíčků, vzdělávání jejich majitelů a podpora většího počtu společností, k pet-friendly kancelářím, je způsob, jak vytvořit lepší svět pro domácí mazlíčky, protože jsou to právě oni, kdo přinášejí do našich životů tolik lásky a radosti,” uvádí Zuzana Lošáková, Corporate Affairs Director pro střední Evropu.

Autor: Mars Czech s.r.o.

Pet friendly města – zlepšování celkové pohody domácích mazlíčků

Mars chce stále zlepšovat podmínky domácích mazlíčků nejen v kancelářích, ale i v městských veřejných prostorech. Dalšími cíli budoucími cíli společnosti Mars jsou plně vybavená psí odpočívadla v obchodech, nákupních centrech a restauracích. Mars chce vylepšit život mazlíčků ve městech a zvýšit počet tréninkových ploch v parcích. Jak již bylo řečeno, domácí mazlíčci výrazně zvyšují kvalitu života lidí. Mars proto pracuje na zlepšení celkových životních podmínek domácích mazlíčků. „V Marsu věříme, že existuje potenciál vytvořit přátelštější města pro naše domácí mazlíčky. Proto jsme zvolili proaktivní přístup a naším cílem pro budoucí roky je inspirovat ostatní – společnosti, organizace i lidi, aby vytvořili lepší infrastrukturu pro domácí mazlíčky,“ říká Petcare Portfolio leader Amis Allushi.