Řada dvojic, kterým se založit rodinu nedaří, hledá způsoby, jak svoje šance zvýšit. Odborníci z irské University College Cork nyní přišli se zajímavým poznatkem: o 15 % vyšší šanci na otěhotnění má ta žena, která při sexu dosáhne orgasmu.

Děloha nasává sperma

Výsledky jejich studie naznačují, že tento efekt má na svědomí hormon oxytocin, přesněji řečeno jeho uvolňování do organismu ve chvíli, kdy žena dosáhne klimaxu. „Tento hormon pak stimuluje děložní svaly, které pomocí kontrakcí doslova „nasávají“ vypuštěné sperma a směrují jej k vajíčku, čímž se zvyšuje šance na jeho oplodnění,“ vysvětluje poznatky studie majitel sexshopu Adam Durčák.

Orgasmus: běžný pro 9 z 10 mužů, ale jen 4 z 10 žen

Vědci zkoumající lidskou sexualitu se přitom poměrně dlouhou dobu domnívali, že ženský orgasmus – pomineme-li jeho slastný efekt – nehraje v sexu příliš důležitou roli. Usoudili tak především kvůli tomu, jak těžké je pro ženu vyvrcholení dosáhnout.

Například podle nedávné studie odborníků z University of Florida dosáhne během sexu vyvrcholení celých 91 % mužů, ale jen 39 % žen. „Na druhou stranu, pokud se partneři na zlepšení situace zaměří, je vědecky zjištěno, že až 90 % žen se postupem času dosáhnout orgasmu naučí. Pro ženu je důležité zejména porozumění jejím potřebám ze strany partnera, otevřená komunikace mezi partnery – žena se zkrátka musí naučit mluvit o tom, co jí při sexu dělá dobře a vzrušuje ji – a také čas, protože je obecně známo, že ženě trvá dosáhnout orgasmu déle,“ dodal Durčák.

 Zdroj: Růžový slon