15. říjen 2019
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

V neděli je Den otců: 5 faktů, proč jsou tátové nejlepší na světě

/
 • V neděli se slaví Den otců.
  16. června 2017 ● 09:50

  Ještě zcela nezdomácněl, ale Den otců už se přeci jen dostává do širšího povědomí. Připadá na třetí červnovou neděli – letos tedy na 18. června. Určitě víte, proč jsou tátové důležití, přesto vám to shrneme do nejdůležitější pětice. A mámy, nezapomeňte dětem v neděli říci, aby tátovi udělali k svátku nějakou radost!

   

 • 1.

  Přinášíte domů klid

  I když mužů na mateřské přibývá, stále převažují ženy, které doma s dětmi řeší každodenní povinnosti. Je to maminka, která se stará o »servisní« záležitosti, kontroluje, zda dítě snědlo svačinu, umylo si ruce, odešlo včas na kroužek. Na vás zbývá přinášet dobrou a uvolněnou náladu, nápady a energii na volnočasové aktivity.

  V neděli se slaví Den otců.

 • 2.

  Dáváte dětem volnost

  Děti dobře ví, že s tatínkem je hraní zábava. Je to přirozené, matky mají tendenci ochraňovat a otcové vyzývat. Tatínkové s dětmi zkouší více nových věcí, tolik se nebojí a dovolí jim se zašpinit.

  V neděli se slaví Den otců.

 • 3.

  Jste s nimi parťák

  Každý muž má v sobě kus malého kluka, což děti vycítí a užívají si nejrůznější blbiny, které umí vymyslet jenom táta. Stejně jako vás kdysi bavilo vynalézavé hraní si se stavebnicemi, milují to i dnešní děti. Při hraní se stavebnicemi se mohou snažit maminky o suplování otcovy role sebevíc, ale nikdy to není ono.

  V neděli se slaví Den otců.

 • 4.

  Přimlouváte se za děti

  Protože se svými dětmi netrávíte obvykle během dne tolik času jako váš protějšek, neřešíte, co všechno vyvedly, a tak jste k nim benevolentnější. Pokud něco provedou a dostanou od maminky zákaz, většinou jste to právě vy, kdo se u ní přimlouvají, aby mohly jít s kamarády ven či cokoli jiného.

  V neděli se slaví Den otců.

 • 5.

  Být tátou vás baví

  Dnešní generace je ve vztahu k dětem jiná. Je hravější, pozornější a zábavnější. Nastupující trend v moderním rodičovství, kterým je posílení vlivu otce na výchovu, ještě více upevňuje vaší nezastupitelnou a osobitou roli ve výchově dětí. Čeští muži se stále více zajímají o aktivní otcovství a sami chtějí na rodičovskou dovolenou.

  Zdroj: www.duchhracek.cz

  V neděli se slaví Den otců.

  Fotogalerie
  7 fotografií

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy