Podle čeho je vybírat?

Samozřejmě vybíráme zdravé a pevné hlízy, důležitý je také varný typ. Brambory jsou rozděleny na tři varné typy – A, B a C. Varný typ A je vhodný pro přípravu salátů, protože má i po uvaření pevnou konzistenci. Varný typ B používejte jako přílohy k pokrmům a pro přípravu pyré a bramborové kaše je nejvhodnější varný typ C. Za brambory zaplatíte u pěstitele od 7 do 10 Kč, musíte jich však většinou koupit větší množství.

Jak a kde skladovat?

* brambory určené ke skladování nesmějí být prané, omytím ztrácejí svou trvanlivost.
* měly by být skladovány v suchém, tmavém a chladném prostředí.
* ideální teplota pro uskladnění je 5 – 6 °C. Při nižší teplotě brambory začínají cukernatět, a pokud namrznou, začnou hnít a nejsou již vhodné ke konzumaci.
* můžete je umístit i na balkon, ale nesmějí zmrznout! Dejte si na balkon nejlépe starou skříňku a zabalené brambory uložte do ní. Stejně můžete skladovat také česnek a cibuli.

Čím prospívají?

* obsahují velké množství stopových prvků, jako je draslík, hořčík, zinek, vápník, fosfor, železo, měď, fluor, sodík, chrom a další.
* obsahují vitamín C
* slupka navíc obsahuje vitaminy skupiny B jako niacin, yselinu pantotenovou a velice prospěšnou kyselinu listovou, která hraje důležitou roli např. při krvetvorbě, pro plodnost a zdravý vývoj plodu v těhotenství.

Víte, že šťáva z brambor léčí?

* Pro snížení tlaku pijte 2x denně 1dl bramborové šťávy.
* Při akné si vyčištěnou pleť potřete plátkem syrové brambory.
* Na překyselený žaludek pomáhá, když vypijete 2 dl šťávy z brambor, smíchané s lžičkou citronové šťávy.