Vyhněte se mýdlu!

Klasické mýdlo je pouze na ruce nebo na tělo. Intimní partie jsou velmi citlivé a používat byste měly pouze prostředky, které respektují citlivé pH intimních míst. „Parfémové sprchové gely nebo alkalická mýdla mohou dráždit citlivou intimní pokožku i sliznici a vyvolat tak infekční problémy. Výborné jsou gely s obsahem kyseliny mléčné, s Tea Tree Oil nebo s růžovým olejem, které respektují speciální citlivé prostředí ženských partií,“ říká Zdeňka Kulhánková z Prozdravi.cz.

Dámy, v létě bychom měly na hygienu dbát ještě  více. Lehká sprcha se doporučuje dvakrát denně a od věci také není nosit při sobě intimní vlhčené ubrousky a použít je po každé toaletě.

Chlór důkladně smyjte!

Nepříjemnosti může vyvolat také chlór, který dráždí pokožku. Proto vždy, když vylezete z bazénu, tak se osprchujte.  Pokud se koupete v přírodních koupalištích, tak zde sice není chlor, ale voda je zas plná bakterií. Pokud na přírodních koupalištích není sprcha, tak si vezměte s sebou náhradní čisté plavky. V době menstruace byste se měla veřejným i přírodním koupalištím raději vyhnout.

Zapomeňte na krajky!

Krajky, satén nebo hedvábí jsou sice krásné materiály na spodní prádlo, ale v létě velmi nevhodné. Pokud trpíte na občasné mykózy, tak na celodenní nošení si berte pouze prádlo ze 100% bavlny. Kalhotky by se také měly před použitím vyžehlit, zničíte tím bakterie, které mohou vyvolat např. kvasinkovou infekci.

„Vhodné také není na spodní prádlo používat při praní aviváž, která dráždí pokožku,“ říká Kulhánková a dodává: „Ženskému zdraví neprospívá, ani pokud nosíte příliš těsné džíny nebo kalhoty. Úzké oblečení přináší dokonalé prostředí pro vznik nepříjemných kvasinkových bakterií. V létě si dopřejte volnost a vzdušnost, aby mohla pokožka dýchat.“