Autor: Naturamed Pharmaceuticals

Váš životní styl, tedy zdravé či nezdravé návyky, působí na vaše srdce každý den. Kouření či užívání nebezpečných návykových látek nebo obezita a nedostatek pohybu zvyšují riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.  Jedním z ukazatelů toho, jak se o své srdce staráte, může být například vaše hodnota krevního tlaku nebo hladiny cholesterolu v krvi. Vysoký tlak nebo špatný cholesterol předchází v mnoha případech závažnějším projevům kardiovaskulárních onemocnění v podobě žilní trombózy, infarktu nebo mrtvice.

Chcete-li o své srdce pečovat každý den, pravidelně se hýbejte, vyhněte se užívání škodlivých látek a správně se stravujte. Právě složení jídelníčku může mít na činnost srdce významný vliv. Přínos pro jeho zdraví mají omega-3 mastné kyseliny, které si tělo neumí samo vyrobit, a proto bychom mu je měli dodávat prostřednictvím stravy.

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA patří mezi tzv. zdravé tuky, které by měly tvořit nejlépe dvě třetiny z celkového podílu tuků přijímaných ve stravě. Ten by měl tvořit asi 30 procent z celkového kalorického příjmu.  Výzkumy dokazují, že pravidelná konzumace omega-3 mastných kyselin prospívá kardiovaskulárnímu systému. Pomáhá zvyšovat v krvi hladinu dobrého HDL cholesterolu a naopak snižovat hladinu LDL cholesterolu, který je pro lidské tělo škodlivý. Také přispívá ke snížení vysokého krevního tlaku i rizika tvorby krevních sraženin v krvi, a brání tak vzniku infarktu či mrtvice.

Autor: Naturamed Pharmaceuticals

Významným zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou tučné mořské ryby, ze kterých se vyrábí také kapsle kvalitního doplňku stravy CardioMax Omega-3. Každá kapsle obsahuje omega-3 mastné kyseliny v přírodní formě triglyceridů získávaných z tučných mořských ryb, kterou tělo dokáže velmi lehce vstřebat. Pro podporu zdraví vašeho srdce postačí užívat jednu kapsli denně. Více informací najdete na bezplatné telefonní lince 800 10 40 40 nebo na  www.cardiomax.cz.