Tohle vás určitě skolí:

Studená limonáda

Jakmile se na první pohled osvěžující tekutina dostane do krku, může tělo oslabit natolik, že viry rychle způsobí zánět hltanu, nebo dokonce laryngitidu (zánět hrtanu), které provází právě bolest v krku, dráždivý kašel a chrapot. „Nápoje by se v létě měly pít o teplotě minimálně 15 °C, jinak je to velký šok pro tělo. Navíc osvěží jen krátkodobě. Mnohem větší efekt bude mít teplý nebo vlažný zelený čaj, který ochlazuje,“ radí výživový specialista Martin Škába. Pokud chcete ochladit tělo, jezte ovoce a zeleninu.

Se zmrzlinou s rozumem

Maminky měly pravdu, když zakazovaly v létě kopce zmrzliny. Ta totiž paradoxně podporuje tvorbu hlenu a ten pak oslabuje organismus, který je u každého jinak náchylný k nemocem. Nebezpečí samozřejmě nehrozí po jednom nanuku, ale při velkých dávkách. A když to ještě zalijete studeným nápojem, můžete si rovnou stlát postel...!

Klimatizace je zrádná

Je příjemné zchladit se v klimatizované místnosti, prudká změna teploty ovšem
dá prostor virům vysušením nosní sliznice a riziko nákazy je na světě. A pozor – lepší to není ani s průvanem či ventilátorem! Když už pouštíte klimatizaci, snažte se, aby rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou byl maximálně 5 °C.

Tohle vám pomůže:

Grep a slaná voda

Když se objeví rýma a škrábání v krku, je čas na protiúder. Výborný je čaj z čerstvého zázvoru, osvědčují se také šalvějové a heřmánkové čaje. Použít lze také extrakt z grepových jader, který se kape do vody. Extrakt působí i jako prevence. Nos vyplachujte slanou vodou (k dostání jsou i spreje s roztokem mořské soli).

Vitaminy a zdravé tuky

Pro své zdraví toho uděláte mnoho, pokud do svého jídelníčku zařadíte prospěšné omega-3 mastné kyseliny. Užívat je můžete formou kapslí „rybího tuku“ anebo třeba prostřednictvím lněného či makadamového oleje, který je skvělou zálivkou na saláty. Pokud jde o vitaminy, léto nám dává šanci užít si je v ovoci a zelenině.

+ jeden recept pro pevné zdraví:

Zázvorový salát proti nachlazení

Potřebujete: 1 salátová okurka, sůl, 50 g zázvoru nastrouhaného na jemné nudličky, 1 lžíce cukru, 3 lžíce rýžového octa, 2 lžíce sezamového oleje, sekaný česnek podle chuti
Postup: Okurky osolíme a necháme cca 1 hodinu vypotit, přebytečnou tekutinu odsajeme papírovou utěrkou. Zázvor dáme do misky, přidáme okurky a další ingredience. Promícháme, dle chuti dosolíme a podáváme.