Osud si s krásnou Kateřinou krutě zahrál. Bylo jí 10 let, když ji rodiče odvezli do nemocnice v Motole s diagnózou rakoviny lymfatických uzlin. „To byla moje první návštěva Prahy. Když mě vedli na pokoj, brečela jsem, že tam nechci být s těmi kluky bez vlasů. Vůbec mi nedošlo, že to jsou holčičky a mě čeká stejná léčba. Tenkrát jsem viděla poprvé tátu brečet,“ vzpomínala na svůj roční pobyt v Motole Kateřina.

Láska rodiny, která o ni pečovala, jí pomohla. Obklopena bližními překonala chemoterapii i její následky. Dnes už se nad fotkami, kde neměla vlasy a přibrala 10 kilo, usmívá.

Život si s ní hraje

Osud ji však zkoušel dál. V roce 2000 ji lékaři diagnostikovali Crohnovu chorobu. A aby toho nebylo málo, skončila před 4 roky v nemocnici s omotaným střevem kolem vaječníku. „Život si se mnou zahrává, ale dostala jsem druhou šanci. Mým snem od malička bylo stát se modelkou. Tak mě napadlo nafotit kalendář a výtěžek věnovat dětem a nemocnici v Motole, kde jsem se před 15 lety začala léčit,“ uvedla Kateřina.

Nemoce, které postihly Kateřinu:

Non Hodgkinův lymfom - vážné nádorové onemocnění lymfatického systému. Postihuje uzliny a může se šířit do dalších tkání a orgánů. Příčina vzniku a budoucnost nemocného není jasná. Včasné rozpoznání zvyšuje naděje na léčení. Léčí se radioterapií a chemoterapií.

Crohnova choroba - zánětlivé onemocnění tlustého nebo tenkého střeva, objevit se může v celém trávicím ústrojí. Projevuje se bolestmi břicha, zvracením, úbytkem váhy, horečkami a mnoha dalšími projevy. Léčí se preparáty, antibiotiky, někdy je nutná operace.

Fotogalerie
6 fotografií