Využijte průmyslovou automatizaci naplno a jděte s dobou

Zapomeňte na to, že integrace nových technologií do zavedených provozů je časově i finančně náročná. Díky kolaborativním robotům je průmyslová automatizace dostupnější než kdy dřív a jejich instalace zabere jen pár hodin.

Flexibilita, kterou koboti přinášejí

Kobota můžete hravě přesunout dle potřeby z jednoho provozu na druhý, díky čemuž můžete řešit náhlé výpadky zaměstnanců z důvodu nemoci nebo skokové navýšení výroby, při proměně poptávky.

Už nejsou potřeba služby předražených programátorů, kteří stále nemají čas, protože koboti, jak se kolaborativním robotům říká, jsou flexibilní a mají intuitivní ovládání. Navíc má tato investice, díky široké škále využití kobotů velmi rychlou návratnost.

Hodí se do každého provozu

Kolaborativní roboti se staly rychle velmi oblíbeným nástrojem průmyslové automatizace, protože v každém podniku se pro ně najde využití. Díky vysokému rozsahu pohybu tohoto robotického ramena může pracovat i ve špatně dostupných místech, a to s maximální přesností.

Koboti tak našly uplatnění v potravinářství a farmacii, kde jsou hojně využíváni na balících linkách. Ve zpracování plastů, kde převzaly monotónní činnosti, jež nadmíru zatěžovaly pohybový aparát zaměstnanců. Své využití našli samozřejmě i na montážních linkách nejen v automotive průmyslu.

Díky výše zmíněné přesnosti najdete dnes koboty i v kovoobráběcím průmyslu či na svařovnách. Kolaborativní robot dovede svařovat i pájet, a to různé materiály, ale dle vašeho nastavení. Kobotům tak můžete svěřit svařování obloukové, TIG, laserové, MIG, ultrazvukové i bodové a věřte, že dosáhnout dokonalé přesnosti u každého sváru. Tito propracovaní pomocníci totiž provádí činnost opakovaně a rychle bez jakékoli odchylky, což není v silách žádného člověka.

Možnost silového nastavení, které koboti od Universal Robots přináší, pak dovoluje použití robota i při dokončovacích pracích, a to bez další investic, jak je tomu u řady konkurentů.

Bezpečnost především

Ačkoli jsou koboti velmi praktičtí a přínosní, lidi vám nenahradí. Své zaměstnance můžete ze stereotypních či nebezpečných činností přesunout na místa, kde je vyžadována kreativita nebo pestrá škála úkonů.

Základní charakteristikou kolaborativních robotů je navíc jejich schopnost spolupráce s lidmi, díky tomu se mohou stát kolegou, který převezme jen určitou část úkonů na daném pracovišti. S tím, že lidé chybují koboti počítají díky řadě bezpečnostních prvků, a tak svůj provoz zastaví nebo výrazně sníží výkon, když jim člověk zkříží pracovní prostor. K plnému výkonu se z bezpečnostního režimu pak vrátí, jakmile situaci vyhodnotí jako bezpečnou, tedy když nehrozí střet s člověkem.

Velmi oblíbení jsou tito roboti i na pracovištích s teplotním diskomfortem, jako jsou chladírenské linky nebo naopak provozy s příliš vysokou teplotou. Kobotům nevadí vysoké teplotní rozdíly ani prašné prostředí, protože jejich konstrukce je navržena tak, aby se na ní neusazovaly nečistoty či prach. Díky tomu je i jejich údržba velice jednoduchá a bezpečná.