V tomto areálu vedle kempu a westernového města také najdete hotel, penzion, několik restaurací, barů a kaváren. „Nabízíme ale i možnost rybolovu, masáže, hřiště a vybavení na paintball, čtyřkolky nebo třeba off-road centrum,“ vypočítává majitel areálu Libor Šikl. Ten své westernové městečko začal stavět ještě za komunismu, když mu bylo pouhých 23 let.
„V našem kempu mohou bydlet lidi ve stanech, v karavanech, máme tu pro ně i indiánské týpí a samozřejmě pronajímáme i chatičky,“ dodává úspěšný podnikatel Šikl. Přítomní táborníci si ale nejvíce pochvalovali zbrusu nové sociální zařízení. „Pár kempů už jsme projeli, ale tady to je v tomhle ohledu absolutní špička. Takové záchody a sprchy nemám ani doma,“ s úsměvem hodnotila paní Marie, která do Zvole nad Pernštejnem přijela až z Pardubic. „Dobrý je, že kdykoliv chceme, tak si s klukama můžeme vyrazit na jakoukoliv atrakci, kterých je tady spousta,“ pochvaloval si čtrnáctiletý Vítek, který do Šiklova Mlýna dorazil s kamarády a rodiči.
„Za pár dní bude dokončené přírodní jezero na koupání. To má speciální biočističku, takže voda v něm neobsahuje chlor a koupat se v něm tedy mohou i lidé, kteří jinak mají na tuhle chemikálii alergii. Vyšlo to sice na pár milionů, ale věřím, že se nám to vyplatí,“ doufá majitel areálu.
Jedinou nevýhodou tak je to, že pokud se chcete v kempu ubytovat, musíte zaplatit za vstup do celého areálu. A to je 180 korun za osobu. „Ale když tady kempař zůstane klidně celý týden, ten vstup zaplatí jen jednou,“ upozorňuje nás jeden z návštěvníků.