Jaromír Jágr by si samozřejmě mohl dovolit podstatně dražší a luxusnější káru. Na druhou stranu se mu ale člověk nediví, GT je totiž až přitažlivě divný bourák...

Nad stády vytuněných koní

Velkou chloubou GT jsou motory. Všechny mají elektronicky omezenou maximálku 250 km/hod. Nejvymakanější model 550i s 4,4litrovým agregátem o výkonu 300 kW se může pochlubit zrychlením z nuly na sto za 5,5 sekundy! Spotřeba se pohybuje od papírově skvělých, ale trochu nereálných 6,5 litru u 530d, po 11,2 l/100 km u 550i. Motory, včetně naftových, jsou neuvěřitelně tiché.

Lahodný automat

Interiér lahodí oku. Celou spodní část pohledného přístrojového štítu tvoří barevný displej. Dílenské zpracování je perfektní, materiály kvalitní. Vydařeným designovým prvkem je i páka osmistupňové automatické převodovky. Ta mimochodem pracuje velice přesně a rychle.

Velmi zvláštní...

GT je velmi zvláštní auto, v podstatě nemá konkurenci. Vysoký posez a prostornost jako v SUV (sportovně užitkový vůz), elegance a luxus skoro jako v limuzíně, supertechnologie skoro jako ve sporťáku. Sportovní ambice jsou ale utlumeny dvoutunovou hmotností auta.

Jaromír Jágr

V jednačtyřiceti letech stále patří k nejlepším světovým hokejistům. Je žijící legendou českého hokeje a nejúspěšnějším Evropanem v historii zámořské NHL. Svou profesionální kariéru zahájil v roce 1990 v klubu Pittsburgh Penguins. Dvakrát získal Stanley Cup a byl velkou hvězdou českého výběru, který v roce 1998 vyhrál olympijský turnaj v Naganu. Jaromír je odchovancem a nyní už i většinovým vlastníkem hokejového klubu v Kladně. Je svobodný.

Fotogalerie
7 fotografií