Jedním z dabérů filmu, který vznikl v koprodukci s Dánskem, Belgií, Lucemburskem a Francií, byl režisér a herec Miroslav Krobot, pro něhož tato profese není "denním chlebem". Přesto svolil k účasti na této pohádce, stejně jako Matěj Převrátil, Klára Nováková, Libuše Švormová či Petr Lněnička.
"Nestává se často, že Aerofilms distribuuje dětský film. Za celou bezmála desetiletou historii se to vyjma Faunova labyrintu, který není typickým dětským filmem, ještě nestalo. Ne že bychom se po dětských filmech snad neohlíželi. Prostě jsme nenašli žádné výrazné počiny, které by nás lákaly," komentoval to zástupce distributora Jiří Šebesta. Až Píseň moře ho jako "emotivní zázrak s mimořádným příběhem" okouzlil. A tak zadali výrobu dabingu a oslovili Irglovou, aby přezpívala do češtiny titulní píseň.
Film vypráví o rodině žijící v bájné krajině starých Keltů na osamělém majáku. Její život se změní ve chvíli, kdy vyjde najevo, že dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen zlá čarodějnice.
Animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi Tommu Mooreovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.
Tomm Moore založil snímek na irském folkloru a pověstech. Zaměřil se na mladší publikum a snažil se natočit mnohem osobnější film založený na svých vzpomínkách na dětství v Irsku 80. let.
"V případě Písně moře jsem opravdu dělal všechno pro to, abych natočil film, který osloví co nejširší publikum. Nepochybuju, že dospělí a teenageři si užijí jeho vizuální stránku, hudbu i příběh, ale chtěl jsem natočit film jako Kniha džunglí nebo Můj soused Totoro, který si užijí i mladší diváci a budou se k němu moci vracet s tím, jak porostou," uvedl v distribučních materiálech ke svému snímku. Na filmovém serveru cefd.cz nasbíral už teď vysoké hodnocení 92 procent.