V neděli 18. července, po koncertě s Bratislava Hot Serenadres, Milan Lasica skonal na jevišti Divadla L + S. Ještě se naposledy poklonil divákům v hledišti, vychutnal si potlesk i pocit dobře odvedené práce, kterou publikum přijímalo s nadšením - a pak přišel náhlý konec. Poslední divadelní představení však odehrál o dva dny dříve, v pátek 16. července. Šlo o hru Staří mistři, ve které účinkoval společně s hercem Martinem Hubou. Když se ten o Lasicově smrti pak dozvěděl, nevěřil vlastním uším…

„Představení jsme hráli několik let, kvůli pandemii jsme měli rok přestávku. Byl to pro nás doslova slavnostní okamžik, začít po roce opět hrát. Svým způsobem jsem měl i obavu, že jestli to zvládneme. Představení je postaveno na dvou hercích, relativně briskní dialog, takže hodně se tam moc vymýšlet nedá, pokud vám vypadne text. Ale zaskočilo mě jedno: že Milan byl v takové dobré kondici, v jaké jsem ho roky a desítky představení neviděl,“ vrtěl hlavou pro slovenský deník Nový Čas.

VIDEO: Poslední poklona Milana Lasicy (†81): Video z posledních vteřin před smrtí

Video
délka: 01:23.48
Video se připravuje ...

Poslední poklona Milana Lasicy (†81): Video z posledních vteřin před smrtí Pluska.sk

Přestože Milan Lasica v roce 2015 podstoupil vážnou operaci, při níž mu byl voperován trojitý bypass, nadále se těšil dobrému zdraví. Proto by Martina Hubu rozhodně ani na okamžik nenapadlo, že by za osmačtyřicet hodin mohl naposledy vydechnout poté, co mu během koncertu selže srdce… Dva dny předtím totiž po jeho boku „řádil“ na jevišti jako zamlada!

„Byl odpočatý, energický, vyžadující intenzivní kontakt na jevišti. S úsměvem jsem si pomyslel - ten Milan vypadá výborně, zdá se mi, že mu ta korona dost prospěla!“ podivoval se Huba, jehož čeští diváci znají třeba ze seriálu Četnické humoresky, filmů Kawasakiho růže, Hovory s TGM a Lídy Baarové, či z pohádky Anděl Páně 2.

„Na jedné straně je úsměvné, jak lidé rozebírají, že jaké je to požehnání pro herce, když zemře během aplausu... Opravdu je to výjimečné, ale na druhou stranu skončil jeden velký životní příběh a to je velká, velká škoda,“ zdůrazňuje slovenský herec.

Smutnou zprávu o Lasicově smrti mu přinesla jedna z jeho dvou dcer, které má Huba s bývalou tanečnicí a pedagožkou Dagmar Hubovou (77). „Shodou okolností byla moje vnučka na koncertu, při kterém Milan zemřel. Když se dcera dozvěděla, co se stalo, začala mít strach o svého starého otce, a tak nám jen poslala v noci esemesku: Jste v pořádku? Nedokázali jsme si to s manželkou vysvětlit, až ráno jsme pochopili, z čehož pramenila ta její obava…“

Fotogalerie
164 fotografií