„Požádal jsem o to, abych byl zpopelněn. Můj popel by měl být rozptýlen s popelem mé maminky a popelem Choupette, pokud zemřou přede mnou,“ vyjevil přání návrhář loni v rozhovoru pro časopis Numéro s tím, že Choupette byla návrhářova milovaná kočka. Další část návrhářova popela pak má být smíchána s popelem jeho bývalého partnera Jacqua de Baschera (†38).

„Je to jeho poslední přání a to musí být respektováno,“ uvedl v tiskovém prohlášení módní dům Chanel, kterého byl Lagerfeld uměleckým ředitelem. Kremace za účasti stovek hostů, proběhla za přítomnosti Lagerfeldovy pravé ruky Virginie Viardové, která se tento týden stala jeho nástupkyní ve funkci kreativní ředitelky značky Chanel.

Lagerfeld za života několikrát veřejně prohlásil, že si nepřeje být pohřben do země, neboť mu pomyšlení na to, že by „svými ostatky obtěžoval lidi“, přijde hrozné. Přál si proto pohřeb žehem.

De Bascher byl jedinou životní láskou Lagerfelda a zemřel na AIDS v roce 1989. Jak oba několikrát potvrdili, nikdy spolu neměli sex. De Bascher měl zato čilý poměr s dalším návrhářem Yvesem Saint Laurentem (†71).

Fotogalerie
79 fotografií