Chan už byl úspěšným čínským hercem, když mu v 90. letech vynesly mezinárodní proslulost takové filmy, jako například Křižovatka smrti. V knize uvádí, že poté, „co si ho našla sláva", se začal předvádět. Jednou například vzal půl milionu dolarů v hotovosti (v současnosti zhruba 11,5 milionu korun) a utratil je v Hongkongu za hodinky pro své kaskadéry.

„Vešel jsem dovnitř a řekl: ,Ukažte mi deset nejlepších hodinek, co máte. Tyhle jsou nejdražší? S největším počtem diamantů? Fajn, vezmu si sedmery...'" stojí v autobiografii.

Jeho nově nabytá sláva s sebou nesla i temnou stránku. „V jednom kuse jsem řídil opilý. Ráno jsem naboural svoje porsche a večer jsem totálně zrušil mercedes-benz. Celý den jsem měl naváto," uvádí v knize. Když se fotografové pokoušeli pořídit snímky Chanova nabouraného auta, herec jim podle svých slov hrozil, že je „praští za každou fotku, kterou pořídí".

„Vážně jsem byl dost odporný pitomec," píše v knize Chan, který byl v roce 2009 v Číně jmenován čestným vyslancem boje proti drogám.

Vyhrožování násilím na veřejnosti není jediným šokujícím odhalením v Chanově knize. Uvádí v ní mimo jiné i to, že když byly jeho synovi dva roky, mrštil jím v záchvatu vzteku přes celou místnost. „Zvedl jsem ho jednou rukou a hodil s ním přes místnost, kde dopadl na pohovku. Kdyby narazil na její opěradlo nebo opěrky, mohlo to být dost vážné vzhledem k síle, jakou jsem použil," popsal Chan. Dodal, že toho „okamžitě" litoval a přísahal, že už nikdy nic takového neudělá. „Svoje sliby beru vážně, držím slovo. Už nikdy jsem s ním nehodil, ani jsem ho neuhodil," napsal Chan.

Není to poprvé, co se Chanovy rodinné problémy dostaly na veřejnost. V roce 2014 byl jeho syn Jaycee odsouzen na šest měsíců vězení za drogové trestné činy. V té době si Chan sypal popel na hlavu, že svého syna „nenaučil poslušnosti".

V autobiografii též popisuje začátky kariéry, kdy dělal kaskadéra a komparsistu a všechny peníze, které vydělal, utrácel za „pití, gamblerství a holky". „Pamatuju si, jak jsem šel poprvé do klubu. Styděl jsem se, ale choval jsem se jako velký chlap. Dívka, která mě obsloužila - já ji znal jako ,číslo devět' - byla krásná, sladká osoba," napsal Chan s tím, že ji navštěvoval opakovaně.

„Každý večer jsme se já a číslo devět vmáčkli do její ošuntělé malé kóje, kde jsme přímo nad sebou měli strop... občas jsem si všiml, že se na nás někdo pokouší dívat prasklinami ve dveřích, a přesto mi ta malá kóje připadala jako ráj."

O desetiletí později v roce 1999, dlouho poté, co si vzal za manželku tchajwanskou herečku Joan Lin, vyšlo najevo, že Chan během románku s hongkongskou herečkou a bývalou královnou krásy Elaine Ng zplodil dceru Ettu. V knize Chan líčí, jak se cítil provinile a jak při něm Lin stála.

„Je to velmi silná žena. V mnoha ohledech silnější než já," napsal. Jeho autobiografie vyšla jen týden poté, co Chanova dcera Etta Ng zveřejnila, že si vzala svou přítelkyni, hvězdu Instagramu Andi Autumn. Letos v květnu Etta Ng novinářům sdělila, že zůstala bez domova a musela spát pod mostem kvůli svým „homofobním rodičům". Chan na tato obvinění nereagoval a jeho dcera v autobiografii zmíněna není.

Fotogalerie
10 fotografií