Herec už delší dobu bojoval s Parkinsonovou chorobou a demencí. Podle jeho nekrologu zveřejněném v The Reporter zemřel již 16. září na následky komplikací těchto nemocí.

Frank, jehož herecká kariéra trvala více než padesát let, se stal známým především v 60. a 70. letech, kdy se objevil například v seriálech General Hospital či Mladí a neklidní. Nejvíc ho ale proslavila role dědečka Shawna Bradyho v legendárním seriálu Tak jde čas, který vládl televizním obrazovkám u nás především v 90. letech.

Soap opera, jejíž název je v originále Days of Our Lives (Dny našich životů), běží v americké televizi ale už od roku 1965 a je tak jedním z nejdéle vysílaných seriálů světa. Zesnulý herec do něj nastoupil v roce 1983 a odešel až po čtvrt století v roce 2008, kdy jeho postava zemřela poté, co se ve prospěch svého syna vzdala kyslíkové masky během únosu letadla. Ve skutečnosti herec odešel do důchodu, protože už v té době začínal mít zdravotní problémy. Těm nyní bohužel podlehl.

Truchlí po něm nyní především jeho druhá manželka Mary Jean Dunning Garofalo, s níž se oženil až v roce 2005. Až do jeho smrti společně žili ve Vacaville v Kalifornii. Ztrátu otce také oplakávají Parkerovy dvě dospělé dcery, dvojčata Danielle Dallas a Lindsay Kyle, které zplodil v prvním manželství s Noloua Donelle Rajcok. Jejich prvorozená dcera Candace Donelle pak zemřela v roce 1998 při autonehodě.

„Svým zpěvem dokázal rozsvítit celou místnost a byl známý tím, že kdykoliv mohl začít zničehonic zpívat. Miloval záři reflektorů. Ale hlavně byl velmi štědrý, milý a podporující muž a otec a miloval svou rodinu,“ napsala ve vyjádření o zesnulém zdrcená rodina. Smuteční obřad na jeho počest je zatím naplánován na středu, zatímco samotný pohřeb se pravděpodobně odehraje později a zřejmě jen v úzkém kruhu pozůstalých.

VIDEO: V devadesátkách byl kromě Tak jde čas velkým hitem i seriál Beverly Hills 902 10! Připomeňte si jeho znělku…

Video
délka: 10:19

Pusťte si znělku seriálu Beverly Hills 90210. Youtube.com

 

Fotogalerie
15 fotografií