Ariana Grande zůstala jako opařená, když ji po dozpívání Arethiny písně You Make Me Feel Like A Natural Woman pastor obejmul kolem pasu. Jenže místo bezpečné a neutrální zóny nad pasem zajela jeho ruka výše, až se jeho prsty z boku dotýkaly Arianina ňadra a mačkaly ho. Ellis se v tu chvíli snažil Arianě složit poklonu, která se však otočila proti němu. Na Arianině tváři bylo patrné, že se necítí zrovna komfortně, odtahovala se a uhýbala pohledem.

Když jsem na programu uviděl jméno Ariana Grande, myslel jsem si, že se jedná o novinku na jídelním lístku Taco Bell (řetězec s mexickými specialitami – pozn. red.),“ pronesl Ellis ohromen jejím zpěvem. „Máš můj velký obdiv,“ řekl v narážce na její mladý věk a přitom tak zralý pěvecký projev. Následně ji k sobě přivinul. Načež se strhla lavina. Diváci sledující pohřeb v přímém přenosu okamžitě začali plnit sociální sítě kritikou. Na Ellise se snesla ze všech stran jak kvůli jeho ruce příliš vysoce položené a mačkající Arianino ňadro, tak kvůli jeho narážce na její hispánské jméno.

Zdá se to jenom mně? Nebo se ten kněz dotýká Ariany trochu víc, než by bylo záhodno?“ zní jeden z komentářů. „Když se chcete přátelsky dotknout ženy, chytíte ji za paži, nebo kolem pasu. Určitě jí rukou nezajíždíte do podpaží k ňadru,“ pohoršuje se další pisatelka.

Pastor se omluvil

Ellis se po skončení pohřbu, který trval několik hodin, v rozhovoru pro agenturu AP omluvil a dušoval se, že v jeho chování nebyly žádné postranní úmysly. „Objímal jsem jak muže, tak ženy, kteří vystoupili. Podávám si s lidmi ruce, objímáme se, tak to v kostele děláme, je to setkávání protknuté láskou,“ řekl pastor, který byl o dobrou hlavu a půl vyšší než zpěvačka, což mohlo také být jednou z příčin, proč jeho ruka zajela nikoli kolem jejího pasu, ale k ňadru.

„Poslední, co bych v tento den chtěl, je narušovat ho. Byli jsme tam všichni kvůli Aretě Franklin, pro nic jiného,“ dodal a vyjádřil se také k narážce na mexický fastfood. „Hluboce se omlouvám Arianě, jejím fanouškům a celému hispánskému světu. Když máte udělat program na devět hodin, snažíte se do něj vmísit prvky, které by jej trochu oživily. Sem tam hodíte nějaký vtípek…,“ řekl Ellis.

Clinton ocenil krátké šatičky

Nebyl však sám, na koho se navalila kritika. Ta se snesla i na samotnou Arianu Grande, které diváci vyčítali délku jejích černých šatů, jež jí zakrývaly sotva zadek. Mini délka v kombinaci s vysokými podpatky prý byla na pohřeb krajně nevhodná. Její model naopak jistě ocenil Bill Clinton, který spolu s pastorem během Arianina vystoupení seděl na křeslech na pódiu přímo za ní. Pánové tak měli na 25letou zpěvačku a její pozadí výhled z první řady. 

Aretha Franklin podlehla 16. srpna rakovině slinivky. Její tělo bylo v úterý a ve středu vystaveno v rotundě detroitského Muzea afro-amerických dějin Charlese H. Wrighta v otevřené zlaté rakvi a zpěvačku během této doby několikrát převlékli. Program posledního rozloučení byl rozplánován na více než pět hodin. Na pohřbu promluvil a smuteční hosty rozesmál exprezident Bill Clinton, kterému Aretha zpívala na inauguraci v roce 1993.

Clinton se omluvil hostům, aby mu odpustili, že byl šťastný, když dnes do kostela přijel a rakev byla ještě otevřená. "Zajímalo mě, co má přítelkyně bude mít dnes na sobě," dodal k pobavení hostů. Tělo Franklinové během veřejného vystavení bylo každý den oděno do jiných šatů. V závěru projevu Clinton pustil na svém mobilu zpěvaččinu píseň Think.

Na pohřbu promluvila také vnučka Arethy Franklin Victorie, která prohlásila, že bude vždy chovat v srdci část odkazu své babičky. "Nic mně neznělo líbivěji než hlas mé babičky. Ten hlas uklidňoval," řekla.

Syn Arethy Franklin Edward se s matkou rozloučil písní Mercy Mercy Me, kterou nazpíval Marvin Gaye.

Fotogalerie
46 fotografií