Před třemi lety se nechal slovenský herec slyšet, že si dopřeje důchod a nebude už točit. Přece mu to ale nedalo a svou profesi tak úplně na hřebík nepověsil. Objevil se tak ještě v několika dílech, natáčených především v Česku.

U nás si ostatně zahrál i naposledy v životě. V primáckém seriálu Kapitán Exner si střihl roličku sběratele starožitností a objevil se v 9. a 10. díle, které se točily v dubnu. Na plac přitom musel Labuda cestovat zhruba 600 kilometrů autem. „Řidič ho z Bratislavy do Zbraslavi přivezl ráno a domů ho vezl navečer. Přestože na něm bylo vidět, že je hodně unavený, snažil se rozdávat na place smích,“ vyprávěl pro Aha! jeden z členů štábu.

Fotogalerie: Zemřel herec Marián Labuda (†73)
62 fotografií

„Za tuhle jednodenní roličku, že kvůli tomu z Bratislavy přijel, říkám, že to byl frajer. Protože se na to mohl ve svým věku vykašlat,“ složil kolegovi poklonu v TopStaru Michal Dlouhý (49), který v seriálu hraje titulní roli.

Ostatně představitel pana Pávka v nezapomenutelné komedii Vesničko, má středisková měl v té době již za sebou svůj první kolaps. V létě 2016 se zhroutil před svým domem v Borinke, když nastupoval do auta.

Zřejmě kvůli velkému horku a svým problémům s cukrovkou. Tehdy se ale ještě v nemocnici zotavil. Bohužel v pátek 5. ledna 2018 se situace opakovala. Tentokrát již Mariánovi selhalo srdce a nepodařilo se ho zachránit.

VIDEO: Zemřel herec Marián Labuda (†73)! O jeho život bojovaly posádky dvou sanitek!

Video
délka: 00:30.87

Zemřel herec Marián Labuda (†73)! O jeho život bojovaly posádky dvou sanitek! Tereza Kühnelová

 

Fotogalerie
48 fotografií