Mše nejmocnější italské žurnalistky v módním průmyslu se konala v pondělí v gotické katedrále v Miláně. Každý, kdo ve světě módy něco znamená, přijel dát France Sozzani sbohem. V prvních řadách se s ní loučili italští návrháři Giorgio Armani a Miuccia Prada.

Nechyběla ani jejich kolegyně Donatella Versace nebo Valentino Garavani. Slzu uronila také ledová královna Victoria Beckham, která se módě věnuje poslední léta.

Byla by ostuda, kdyby se na takové události neukázala velká šéfka, ředitelka magazínu Vogue Anna Wintour. Pochopitelně v černých brýlích a s typickým kamenným výrazem.

Ze světových modelek dorazila černá gazela Naomi Campbell a česká kráska Eva Herzigová. Ta skryla své smutné oči pod tmavé sluneční brýle od Diora. V katedrále se objevila i první dáma Francie Carla Bruni.

Franca Sozzani zemřela v Miláně po dlouhém boji s vážnou nemocí. Její dlouhé blond vlasy a všudypřítomný úsměv byly nezapomenutelné. Do dějin módy se ale zapsala jako nejdéle působící šéfredaktorka časopisu Vogue – magazínu šéfovala 28 let.

Fotogalerie
33 fotografií