Pastvou pro oči by se daly nazvat zadečky dvou slavných sester Khloe a Kim Kardashian. Obě se rozhodly opět provokovat a polonahé ulehly na pláž, vystrčily svá pozadí a válely se v písku. Fotografie vznikly pro značku Yeezy díky fotografům Martovi Alasovi a Marcu Piggottovi.

Na druhé fotografii se sestry drží za ruce ve sprše a nechávají na sebe stříkat sprchu. Na sobě mají opět body. Neukazují tak pouze své nohy a vyvinuté boky, ale také poprsí, které se díky vodě ukazuje v celé své kráse.

Kim Kardashian and Khloé Kardashian 📸 @mertalas and @macpiggot for new winter issue of #032c. THIS IS THE LIMIT The place somewhere outside of some city. This is the dirt of that limit. The pulverized stone crushed into microprocessors. This is the face of that limit. The scaffolding that holds up a network of desire. This is the machine of that limit. A nondescript of office designing apparel for the 21st century. This is New Abu Dhabi. Since its beginning, California has been a border zone. Its landscape requires tools that deal with the edge of the known. The denim jean, suburban planning, and the personal computer were invented here. This border’s sand is the raw matter of our silicon infrastructure. As frontiers continue to shatter and contract into flattened mosaics of information, it has become more difficult to find the limit. Places like #Calabasas, an exurban sprawl located between Hollywood and Malibu, become the unlikely stage for vast ENERGY EXPERIMENTS. Calabasas is the Bethlehem of reality television and the location of @kanyewest 's Yeezy studio, an industrial space with Intel as its neighbor. The studio is a testing site for a new type of uniform, a search for the base unit of clothing. in 2016, he and Kim Kardashian West broke ground on a new Calabasas home by @axelvervoordt that remains under construction. There, they were joined by #TravisScott, #khloekardashian #AminaBlue, #YoungLord, #HafiiaMira, and #GraceBol to model the #YEEZY season 3 collection. ORDER/SUBSCRIBE 032c @ STORE.032c.COM #kimkardashian #kanyewest #helmutlanglegacy #yeezyseason

Fotka zveřejněná uživatelem Joerg Koch/ 032c (@032c),Lis 24, 2016 v 7:21 PST

Starší sestra Kim má za sebou náročné životní období. Poté, co byla přepadena a okradena v Paříži, se její manžel Kanye West zhroutil a musel být převezen do nemocnice. V Americe se momentálně slaví Den díkůvzdání, který celá rodina Kardashianových stráví v domě nejmladší Kylie Jenner v Calabasas.

Fotogalerie
24 fotografií