Izraelské ministerstvo cestovního ruchu nabídlo desetidenní luxusní dovolenou 26 celebritám. Podle mluvčí úřadu jsou mezi nimi herci Matt Damon, Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence. Ministr cestovního ruchu Jariv Levin řekl, že pobyt "by měl ohromný ohlas mezi miliony fanoušků těchto lidí".

Jeden takový výlet přijde na skoro 1,4 milionu korun a zahrnuje dvě letenky první třídou a desetidenní all inclusive pobyt v pětihvězdičkových rezortech. Pokud všechny celebrity nabídku přijmou, Izrael to přijde na 36,5 milionu korun.

Palestinci oslovené vyzvali, aby nabídku odmítli, protože Izrael si tím chce podle nich jen získat popularitu. Palestinský aktivista Umar Barghútí prohlásil, že se Izrael potýká se "stále větší mezinárodní izolací a snaží se tomu čelit úplatky", místo aby změnil svou politiku.

Jennifer Lawrence je známá z trilogie Hunger Games, k čemuž Bargútí řekl: "V Gaze nejsou žádné hladové hry, ale skutečný hlad."

Aktivisté, kteří podporují Palestince, několik let vyzývají k bojkotu Izraele a zavedení sankcí na protest proti jeho politice vůči Palestincům. Izrael tyto snahy označuje za zastíraný antisemitismus.

Fotogalerie
12 fotografií