„Moje manželka tam nejde a vypadalo by podivně, kdybych se objevil po boku Charlize Theronové,“ řekl Will Smith ve včerejším pořadu televize ABC Good Morning America. „Mluvili jsme o tom, ale za této situace by nám nedělalo dobře tam stát a tvářit se, že všechno je v pořádku.“

Smith, jehož minula nominace za fotbalové drama Diagnóza: Šampión, přitom trvá na tom, že jeho rozhodnutí bojkotovat předávání Oscarů nemá nic společného s ním osobně. „Jde o děti, které se na ten pořad budou dívat a neuvidí nikoho, kdo by je tam zastupoval,“ dodal.

O bojkotu ceremonie uvažuje také jeden z nominovaných – Mark Ruffalo bojující o sošku za vedlejší roli ve filmu Spotlight. „Zvažuju to,“ řekl Ruffalo BBC News. „Ráno se vzbudím a přemýšlím, jak tohle nejlépe vyřešit,“ dodal Ruffalo.

Pokud by se někdo z nominovaných připojil k bojkotu, znamenalo by to novou kapitolu v sílící vlně kritiky na adresu Oscarů. Také loni se objevovala obdobná volání po bojkotu, ale Spike Lee a Will Smith s manželkou jsou první ze známých osob, kdo chce tuto hrozbu skutečně naplnit.

Fotogalerie
5 fotografií