Nehodu oznámily v noci na sobotu místní úřady. Představitel leteckého úřadu, který si nepřál být jmenován, agentuře AP řekl, že Cruise se v letadle nenacházel.

Dvoumotorový letoun Piper Aerostar-600 se třemi lidmi na palubě havaroval v pátek odpoledne krátce po startu zřejmě kvůli špatnému počasí. Při nehodě zahynuli Cruisův kámoš, kameraman a specialista na letecké záběry Alan Purwin (†53), a kolumbijský asistent štábu Carlos Berl. Americký pilot Jimmy Lee Garland přežil a je na jednotce intenzivní péče.

Se stejným letounem Cruise, který je zkušený pilot, přiletěl 20. srpna do Medellínu na začátek natáčení. Cruiseova mluvčí se zdržela vyjádření k nehodě.

K neštěstí došlo ještě v pátek během natáčení snímku o životním příběhu profesionálního pilota Barryho Seala, který vstoupil do služeb pašeráků drog, po zatčení ale přistoupil na spolupráci s americkými úřady a vypovídal proti svým někdejším zaměstnavatelům z medellínského kartelu.

Jeho šéf, drogový král Pablo Escobar na Seala vypsal odměnu. Pilota pak zastřelil nájemný vrah, později odsouzený se svým společníkem na doživotí. Do kin má být film uveden v lednu 2017.

Fotogalerie
9 fotografií