Snímek se v originále jmenuje I Am Here (Jsem tady), v německé verzi pak Um jeden Preis (Za každou cenu), český název podle filmového portálu ČSFD nemá.

Basinger ztvárnila ženu v domácnosti Marii. Ta se s manželem Peterem neúspěšně snaží o dítě, veškeré naděje na těhotenství jim ale sebere lékař, podle kterého je žena příliš stará na to, aby mohla dítě úspěšně donosit.

Zatímco Peter se s osudem vyrovnal, pro Marii život bez dítěte ztrácí smysl. Dozví se ale, že prostitutky v českém pohraničí své děti prodávají, proto se rozhodne do Česka odjet. Cestou se seznámí s jedním drogově závislým mužem, který jí má pomoci koupi dítěte zprostředkovat. V tomto momentě se z filmu stává hororový thriller, míní DPA.

Na filmu je zajímavá pochmurná atmosféra, část děje je ale možné již od začátku předvídat, uvedla DPA. Zajímavý je prý výběr oscarové herečky Basinger, které je sice 61 let, ale díky sportovní postavě vyvolává zdání čtyřicátnice. Pro zmíněnou roli se tak nezdá dostatečně stará.

Film byl dokončen už loni, kdy měl také na americkém festivalu Fantastic Fest v Austinu světovou premiéru. Do německých kin vstupuje 23. července, na českých plátnech se zatím neobjevil.

Fotogalerie
6 fotografií