S utrženou rukou, vyholená a začerněná od mouru a s nabitou brokovnicí se prohání postapokalyptickou krajinou a bojuje s šílenými zabijáky. Takhle ji můžeme vidět od 14. května na plátnech kin v nové verzi Šíleného Maxe.

V minulosti jsme ji mohli spatřit i v roli schizofreničky v Ďáblově advokátovi, hrála ženu bojující se sexuálními devianty nebo vraždící prostitutku v dramatu Zrůda. Snímek byl natočen podle skutečné události, a když se Theron setkala s lidmi, kteří znali zabijáckou nevěstku, kterou měla hrát, říkali jí: „Na tuhle roli jste příliš hezká.“

Theron se nenechala odradit, ztloustla o patnáct kilo a s pomocí maskérů se proměnila v ženu s mastnými vlasy, hrubou pletí, křivými zažloutlými zuby a šíleným výrazem ve tváři. Za tuhle dokonalou proměnu si vysloužila Oscara.

Kde se vůbec vzala touha herečky ztvárňovat role, které jejímu půvabu nelichotí? Vyrůstala na farmě v městečku Benoni v Jižní Africe. Jako holčička byla baculatá, ale měla ráda balet, díky kterému se jí podařilo zhubnout, ve 14 letech o ni projevili zájem modelingoví agenti.

Její otec byl alkoholik, který často její maminku mlátil a ta ho jednou v sebeobraně zabila. Tehdy patnáctiletá Charlize všechno viděla. Možná i to mělo vliv na výběr rolí životem zkoušených žen.

Charlize začala modelingovou kariéru v Miláně, ale chtěla být víc než jen modelka. Při focení v New Yorku se rozhodla pokračovat dál ve studiu baletu. V New Yorku dostala angažmá, ale po zranění nohy musela s baletem skončit.

A tak zkusila štěstí ve filmovém průmyslu. Pravda, začalo to kuriózně. Šla si do banky nechat proplatit šek, ale úředník ji odmítl. Cítila to jako nespravedlnost, začala se rozčilovat, lidé se na ni pohoršeně otáčeli a jeden z nich na ní ulpěl pohledem trochu déle. Byl to castingový manažer, který jí poklepal na rameno, představil se a brzy jí nabídl první roli.

Po nepovedené roli ve filmu Kukuřičné děti III z roku 1995 následovaly další, mnohem vydařenější, její hvězda rostla a její honoráře se vyšplhaly na 10 milionů dolarů za film. Společně s úspěchem se o ni začali zajímat i slavní muži. Chodila se zpěvákem Stephanem Jenkinsem, idolem ženských srdcí Georgem Clooneym a dnes je jejím partnerem herec Sean Penn (54).

Herečka v některých filmech naštěstí neochuzuje všechny milovníky ženské krásy o své půvaby. „Na nahotě nevidím nic špatného,“ říká. Nahá se poprvé objevila už ve svém třetím filmu Drsný a drsnější z roku 1996.

Další intimní scény natočila pro film Falešná hra (2000) nebo Hlava v oblacích (2004), kde hrála se svým tehdejším přítelem, irským hercem Stuartem Townsendem, a s bývalou partnerkou Toma Cruise Penélope Cruz, která prohlásila, že nejhezčí polibek, který v životě dostala, byl právě od Charlize Theron.

Sama Theron na své první líbání nemá zrovna nejlepší vzpomínky. „Bylo mi dvanáct. On se jmenoval Nick a měl rovnátka. Bylo to strašné, seděli jsme ve tmě a cítila jsem jenom jeho sliny a jazyk.“

Dnes se tímto zážitkem může Nick chlubit. Theron byla zařazena časopisem People mezi padesátku nejkrásnějších lidí planety, ale to jí nestouplo do hlavy. Hlavu jí nezamotal ani Oscar, kterého získala za film Zrůda. „Můj život se nezměnil, stále vynáším odpadky a krmím psy. Zlatá soška vám dům neuklidí.“  

Fotogalerie
14 fotografií