Stav Avril se horšil postupně a vrcholu došel během oslavy jejích 30. narozenin, které v říjnu oslavila v Las Vegas. „Nemohla jsem vůbec jíst, a když jsem šla do bazénu, musela jsem hned vylézt a jít si lehnout,“ rozpovídala se poprvé o nemoci, kterou prodělala.

Už předtím chodila po doktorech, kteří nemohli příčině jejích obtíží a únavy přijít na kloub. Zlom nastal právě po 30. narozeninách. Lékaři jí konečně diagnostikovali lymskou boreliózu, kterou přenáší klíšťata. „Neměla jsem vůbec ponětí, že jedno hmyzí kousnutí může tohle způsobit,“ řekla Avril. „Pět měsíců jsem byla upoutaná na lůžko,“ řekla zpěvačka, která se stále zotavuje z nemoci v domě v Ontariu, kde se o ni stará rodina a manžel Chad Kroeger z kapely Nickelback.

„Cítila jsem se, jako bych se nemohla ani nadechnout. Nemohla jsem se ani pohnout,“ říká Avril. „Myslela jsem, že umírám,“ dodala s tím, že se cítí asi o 80 % lépe a už má myšlenky na návrat na pódia. V únoru pustila do světa videoklip k písni Give What You Like a na duben chystá nový song Fly. „Ta nemoc byla budíček. Odteď si chci život užívat opravdu naplno,“ uzavřela.

Fotogalerie
5 fotografií