Pět minut před pondělním polednem amerického času záchranná služba v Kalifornii přijala zprávu o tom, že ve svém domě byl nalezen muž, který nedýchá a je bez známek života. O sedm minut později se potvrdilo, že se jedná o herce Robina Williamse.

Video
délka: 01:28.08
720p 480p 360p 240p

Maryl Streep, Mel Gibson a další: Co říkají na sebevraždu Robina Williamse? Tomáš Polák, Reuters

Těžko uvěřit, že komik, který bavil celý svět, trpěl těžkými depresemi. I když mu bylo nejhůř, dokázal si ze sebe udělat srandu. Na své narozeniny, které slavil 21. července, se vyfotil se slavnou opicí na zádech, která je v Hollywoodu celebritou. Objevila se například v trilogii Pařba ve Vegas. Robin měl v té době silně zarudlé tváře a nos jako bambuli, což svědčilo o jeho závislosti na alkoholu. Fotografie s opicí byla předposlední, kterou zveřejnil na svém profilu sociální sítě. Jen o pár dnů později na Instagramu ještě stačil napostovat fotku s dcerou, které přál k jejím 25. narozeninám.

O necelý měsíc dříve, tedy 29. června, se naopak ještě plný života a energie, ochotně fotil se svými fanoušky. Snímek z prodavačkou z místního obchodu v Minnesotě vznikl v době, kdy se Williams léčil v léčebně pro alkoholově a drogově závislé. Tam se zapsal v červnu, chtěl svůj boj s alkoholem a drogami vyhrát.

Jenže jeho deprese, kterými trpěl několik let, byly silnější. Herec byl v pondělí dopoledne nalezen mrtvý. Podle oficiální předběžné zprávy přivolaného koronera byla příčinou smrti sebevražda udušením. Zda to znamená, jestli se herec oběsil, nebo se nadýchal jedovatých plynů, zatím není zřejmé. „Příčinu smrti potvrdí až nařízená pitva a toxikologické testy,“ dodává ve zprávě koroner. Pitva by měla proběhnout během úterý.