Přílet soukromým letadlem v den koncertu, zkouška, koncert, ohromný aplaus a odlet. Tak vypadá už tradiční itinerář pobytu Eltona Johna v České republice. Žádné ubytování v prezidentském apartmá v jednom z nejluxusnějších hotelů, žádné prohlídky Prahy.

Přítel nad zlato

České fanoušky má sice zpěvák rád, ale zdržovat se v Česku déle, než je nezbytně nutné, nechce. Udělal to tak v roce 2005 i v roce 2010. Každá minuta strávená s partnerem Davidem Furnischem a se syny Zacharym (2) a Elijahem (1), které páru odnosila náhradní matka, má pro něho cenu zlata. A těm stověžatá zlatá Praha nemůže konkurovat.

Sir u nás zazpíval počtvrté

Elton John v letech 2005 a 2010 nadchl diváky ve vyprodané O2 areně. Poprvé se ale v Praze představil v roce 1984 v tehdejším Paláci kultury. Do české metropole ale vkročil již v prosinci 1983 coby prezident a majitel anglického fotbalového klubu Watford. Celkem se po světě prodalo více než 200 milionů kopií jeho nahrávek. Na včerejším koncertě představil své aktuální album The Diving Board i největší hity své dlouholeté kariéry.