Čtvrteční koncert Madonny rozhodně nedopadl podle jejího očekávání. Francouzští fanoušci si totiž rozmary hvězdy nenechali líbit a dali hvězdě najevo co si o jejím vystoupení myslí poté, co někteří zaplatili až šest tisíc korun za koncert, který trval jen tři čtvrtě hodiny! Ti byli o to naštvanější, že koncert nezačal ve slíbených 21:00, ale že na příchod Madonny museli v horku zaplněného sálu čekat až do 22:45. Část publika proto reagovala nesouhlasným pískáním a bučením.

Madonna se i na dalším koncertě ve Francii strefovala do šéfky francouzských nacionalistů Marine Le Pen. Zpěvačka tentokrát neukazovala videoprojekci s Le Pen a hitlerovským knírkem a svastiku na obličeji, jak to učinila před dvěma týdny při obřím koncertě na stadionu u Paříže, za což čelí žalobě. Zato si nyní vyřizovala s šéfkou Národní fronty účty slovně a to skoro po třetinu trvání koncertu.

Jeden z pravidelných návštěvníků koncertů popsal situaci následovně: "Show byla v pohodě, ale trvalo to jen 45 minut a z toho čtvrt hodiny (Madonna) žvanila o politice a toleranci. Pro tohle jsme nepřišli. Měl to být koncert, ne přednáška Organizace spojených národů."

"Nezazpívala ani deset písní, neřekla ani děkuji, ani na shledanou. Přijeli jsme až z Montpellieru a zaplatili jsme 180 eur (cca 4500 Kč) za lístek. To je fakt nestoudné," řekl další ze zklamaných diváků.

Madonna se snaží šokovat po celém světě

Madonnino koncertní turné MDNA budí kontroverzi všude, kde vystoupí. V Turecku ukázala zpěvačka fanouškům své prso, s úspěchem se ale nesetkala. "Je to, jako by mi ukazovala prso moje babička," napsal jeden z jejich fanoušků. V tradičně muslimské zemi to navíc způsobilo pozdvižení.

Vlnu nevole vzbudila i část její show, kdy z makety samopalu střílí do publika. Zvláště pak to, že v tom pokračovala na koncertu ve Skotsku i po masakru v Denveru, kdy šílený střelec střílel do lidí v kině. "Madonna by raději zrušila celé turné než aby povolila cenzuru svého umění," řekl jeden z členů jejího týmu.

Fotogalerie
12 fotografií