Sasha Grey už přes svůj nízký věk hrála v 80 pornofilmech. Do dalších postav filmu obsadil režisér také neherce, například osobního trenéra Chrise Santose, který ve filmu hraje Sashina přítele.

Fotogalerie
2 fotografie

Steven Soderbergh přišel na nápad natočit film o "přítelkyních na přání" náhodou v manhattanském baru. "Seděl jsem s přáteli v baru a všiml jsem si dívky, která do podniku viditelně nezapadala. Zeptal jsem se kamarádů, kdo si myslí, že je. A oni odpověděli, že je to přece "Girlfriend Experience", tedy dívka, která hraje vaši přítelkyni," říká Soderbergh. Fascinoval ho prý nápad natočit snímek o někom, kdo za peníze předstírá vztah, a neposkytuje jen sex, jak je to běžné.

Během přípravy filmu se prý setkal s mnoha takovými dívkami a pouze jedna z nich měla v reálném životě opravdového přítele. "Většina z nich říkala, že pokud pracovní poměr začne vypadat příliš vážně, přestanou s ním. Také tvrdily, že s klientem dobrý vztah nikdy nevznikne," popisuje rozhovory Soderbergh.

Režisér Soderbergh je tvůrcem jak nezávislých filmů, tak i hollywoodských trháků, jako je snímek Erin Brokovich. Na nezávislých filmech se mu líbí, že při jejich natáčení může experimentovat a dělat svobodná rozhodnutí. "Při natáčení nezávislých filmů se nemůžete 'zabít' - maximálně si můžete vykloubit kotník, ale nikdo při tom nezemře. Je to bezpečný způsob, jak si některé věci vyzkoušet," dodává Soderbergh.