Aniž by vytáhla paty z domu v Uhříněvsi, brala Iveta až 20 tisíc měsíčně. A to díky tantiémám, které jí chodily na účet za reprízy zábavních televizních pořadů a hraní jejích hitů v rádiích. „Iveta by si mohla takto ročně přijít tak na čtvrt milionu korun, víc to určitě nebude. Autoři písní získávají na tantiémách výrazně víc než interpreti,“ odpověděl na dotaz deníku Blesk kolega Bartošové, který si nepřál být jmenován, ale situaci důvěrně zná.

„Za odehrání písničky v rádiu dostane jen pár korun, o trochu víc vynesou reprízy jejích televizních vystoupení. Reprízné se vypočítává procentuálně z výše honoráře za vystoupení. V jejím případě by to mohlo být tak patnáct stovek za reprízu,“ dodal námi oslovený expert.

Dostane je Artur?

Pokud Bartošové skutečně nějaké peníze na účtu zbyly, na základě jejího dopisu na rozloučenou by skutečně mohly připadnout Arturovi. Umožňuje to nový občanský zákoník. „Pokud to nikdo nenapadne, tak je to platné,“ vysvětlil ombudsman Blesku JUDr. Jiří Černý.

„Dům je tvůj a peníze, které mi zbyly, taky. Miluju tě, tvoje máma.“ Tak přitom končí dopis na rozloučenou, který Bartošová údajně sepsala pro svého syna Artura.

Lze těch pár vět považovat i za její testament? Každý, kdo chce sepsat závěť beze svědků, musí tak učinit vlastní rukou a podepsat se. Slovo máma je sporné... „Já osobně bych to za podpis považoval,“ říká JUDr. Jiří Černý. Problém ovšem je, že Josef Rychtář – jak sám přiznal – na dopis dodatečně dopsal datum. „V případě, že by to někdo napadl, bude rozhodovat soud. Ten si také přivolá písmoznalce, který rozhodne, zda se jedná o rukopis dotyčné osoby či nikoli,“ vysvětlil Černý.