Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Nova slaví 25 let! Pamatujete pořady, které trhaly sledovanost?

/
 • Pamatujete oblíbené pořady TV Nova?
  7. února 2019 ● 12:00

  Peříčko, Kolotoč či Eso sice odnesl prach, některé tváře jako Tereza Pergnerová (44) či Petr Rychlý (53) ale těží z jejich popularity dodnes. Připomeňte si kultovní pořady, na nichž televize, slavící právě čtvrtstoletí existence, »vyrostla«.

 • 1.

  Volejte řediteli

   

  Volejte řediteli
  Autor: Foto: TV NOVA

  „Dobré poledne, dobrou chuť, pokud právě obědváte!“ Těmito slovy každou sobotu úderem dvanácté zahajoval Vladimír Železný (73) pořad Volejte řediteli. Bývalý ředitel si v něm vystačil sám jako dnes Jaromír Soukup (49) na TV Barrandov. Jen v pozadí seděly dvě asistentky, které přijímaly telefonické dotazy diváků. Nezapomentulné jsou hlavně Železného herecké kreace s nasazováním a sundaváním brýlí a samozřejmě »koláče« sledovanosti a kejkle zajíce »Zazy«.

   

 • 2.

  Gumáci

   

  Gumáci
  Autor: Foto: TV NOVA

   

  Nova měla i své maskoty. Kromě psa Nováka nebo zajíce Zazy jím jeden čas byli i Gumáci - předskokani Televizních novin. Gumové karikatury slavných politiků vycházely ze slavné zahraniční licence, ovšem jejich gagy tak třeskutě vtipné nebyly. I tak se na obrazovkách udrželi poměrně dlouho. Po skončení pořadu byly všechny gumové karikatury zničeny.

 • 3.

  Tabu


  Tabu
  Autor: Foto: TV NOVA
   

   

  V naprosté tmě se do studia vkradl host, který se usadil do speciální budky a anonymně odpovídal na choulostivé otázky, o kterých se v té době veřejně moc nemluvilo – třeba o násilí, homosexualitě, zvrácených choutkách. Na konci pak mohl (nebo nemusel) odhalit svou totožnost divákům. Moderátorem pořadu byl stomatolog Roman Šmucler (49). „Byl to děs. Byla to jedna z nejhorších věcí. Lidi mě brali jako úchyla, blázna a zoufalce,“ prohlásil později pro idnes.cz.

 • 4.

  Áčko


  Áčko
  Autor: Foto: TV NOVA

  Diskusní pořad kraloval televizi pět let. Diváky seznamoval s lidmi, kterým změnily život nemoci, fobie či závislosti. Moderovali jej Honza Musil (51), Pavlína Wolfová (47), Šárka Kubelková (44), Martin Veselovský (46) či syn tehdejšího generálního ředitele Novy Jakub Železný (45).

 • 5.

  ESO  ESO
  Autor: Foto: TV NOVA

  Hudební hitparádu vysílala televize 15 let. Největší masu teenagerů ale k obrazovkám přikovala, když z ní Tereza Pergnerová zdravila sloganem: „Čágo belo, šílenci!“ Rostoucí popularitu ale moderátorka nezvládla a propadla drogám. Za tři miliony pak nafotila pornofotky, aby měla na další dávky heroinu.

 • 6.

  Peříčko


  Peříčko
  Autor: Foto: TV NOVA


  Krom erotických filmů Nova čeřila poklidné televizní vody peprným magazínem, ve kterém sexy krásky zpovídaly hosty, jaký mají vztah k erotice. Moderátorkami byly Playmate Jana Štefánková (44), Sára Saudková (51), Soňa Polonyiová (46) či nakonec Slovenka Zuzana Belohorcová (42), která si díky tomu dodnes nese kariérou označení »Učitelka sexu«.

 • 7.

  Kolotoč  Kolotoč
  Autor: Foto: TV NOVA


  Rekordy sledovanosti tahle soutěž trhala hlavně u středního a staršího publika. Nejvíc na ní vydělal do té doby spíše sportovní moderátor s velmi problematickou pletí Pavel Poulíček (44). Zlé jazyky tvrdí, že v různých anketách sportovních komentátorů vítězil právě díky babičkovskému Kolotoči. Tři soutěžící hádali písmena, pořekadla nebo pranostiky, získávali za to body, které mohli navýšit otáčením kolotoče. Nebo naopak zbankrotovat.

 • 8.

  Risk

   

  Risk
  Autor: Foto: TV NOVA


  První velký soutěžní pořad, který běžel každý všední podvečer (původně pod názvem Riskuj). Hráči si vybírali otázky různé hodnoty v různých kategoriích na televizních obrazovkách. Za moderátorským pultíkem se vystřídala řada moderátorů, nejvíc ale utkvěl Jan Rosák (71), který předtím slavil velký úspěch také jako moderátor televizního Binga.

 • 9.

  DO-RE-MI  Doremi
  Autor: Foto: TV NOVA

  Amatérská pěvecká soutěž, kde si mikrofon podávali ne zrovna moc talentovaní zpěváci a porotci k nim byli hodně shovívaví. Za hlasité podpory publika show provázelo moderátorské duo Pavla Trávníčka (68) a Sabiny Laurinové (46).

 • 10.

  Chcete být milionářem?


  Chcete se stát milionářem?
  Autor: Foto: TV NOVA

  Stejně jako britský originál byl Milionář v Česku zpočátku hodně populární. Diváky si získával hlavně díky charismatickému Vladimíru Čechovi (†61), který si pohrával se soutěžícími, jimž šlo v horkém křesle až o milionové výhry, jako kočka s myší. Po úspěchu první série zkoušeli pořadem provázet třeba Ondřej Hejma (68), Martin Preiss (46) či Marek Vašut (58), všichni si ale vylámali zuby.

 • 11.

  Tele tele  Tele tele
  Autor: Foto: TV NOVA

  Kultovní pořad se vysílal řadu let a sesbíral za nekorektní humor několik diváckých cen. Nakonec mu měly zlomit vaz reality show. Veronika Žilková (57), Richard Genzer (52), Michal Suchánek (53) a Josef Carda (63) si utahovali z Televizních novin a bavili diváky parodiemi na skutečné reportáže.

  Fotogalerie
  16 fotografiíDiskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

Stegosaurus: Bez TV NOVA bych nadal ani ránu protože TV NOVA je super a uměla odstranit na rozdíl od TV PRIMA tu hroznou televizní reklamu na www.alza.cz jinak se mi TV NOVA líbí to že dáva české filmy a české komedie .

(07. 02. 2019 15:40)

sukin-sa-vracia: na Novu se nedalo čumět nikdy....

(07. 02. 2019 14:39)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy