21. říjen 2019
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina

Nova slaví 25 let! Pamatujete pořady, které trhaly sledovanost?

/
 • Pamatujete oblíbené pořady TV Nova?
  7. února 2019 ● 12:00

  Peříčko, Kolotoč či Eso sice odnesl prach, některé tváře jako Tereza Pergnerová (44) či Petr Rychlý (53) ale těží z jejich popularity dodnes. Připomeňte si kultovní pořady, na nichž televize, slavící právě čtvrtstoletí existence, »vyrostla«.

 • 1.

  Volejte řediteli

   

  Volejte řediteli

  „Dobré poledne, dobrou chuť, pokud právě obědváte!“ Těmito slovy každou sobotu úderem dvanácté zahajoval Vladimír Železný (73) pořad Volejte řediteli. Bývalý ředitel si v něm vystačil sám jako dnes Jaromír Soukup (49) na TV Barrandov. Jen v pozadí seděly dvě asistentky, které přijímaly telefonické dotazy diváků. Nezapomentulné jsou hlavně Železného herecké kreace s nasazováním a sundaváním brýlí a samozřejmě »koláče« sledovanosti a kejkle zajíce »Zazy«.

   

 • 2.

  Gumáci

   

  Gumáci

   

  Nova měla i své maskoty. Kromě psa Nováka nebo zajíce Zazy jím jeden čas byli i Gumáci - předskokani Televizních novin. Gumové karikatury slavných politiků vycházely ze slavné zahraniční licence, ovšem jejich gagy tak třeskutě vtipné nebyly. I tak se na obrazovkách udrželi poměrně dlouho. Po skončení pořadu byly všechny gumové karikatury zničeny.

 • 3.

  Tabu


  Tabu
   

   

  V naprosté tmě se do studia vkradl host, který se usadil do speciální budky a anonymně odpovídal na choulostivé otázky, o kterých se v té době veřejně moc nemluvilo – třeba o násilí, homosexualitě, zvrácených choutkách. Na konci pak mohl (nebo nemusel) odhalit svou totožnost divákům. Moderátorem pořadu byl stomatolog Roman Šmucler (49). „Byl to děs. Byla to jedna z nejhorších věcí. Lidi mě brali jako úchyla, blázna a zoufalce,“ prohlásil později pro idnes.cz.

 • 4.

  Áčko


  Áčko

  Diskusní pořad kraloval televizi pět let. Diváky seznamoval s lidmi, kterým změnily život nemoci, fobie či závislosti. Moderovali jej Honza Musil (51), Pavlína Wolfová (47), Šárka Kubelková (44), Martin Veselovský (46) či syn tehdejšího generálního ředitele Novy Jakub Železný (45).

 • 5.

  ESO  ESO

  Hudební hitparádu vysílala televize 15 let. Největší masu teenagerů ale k obrazovkám přikovala, když z ní Tereza Pergnerová zdravila sloganem: „Čágo belo, šílenci!“ Rostoucí popularitu ale moderátorka nezvládla a propadla drogám. Za tři miliony pak nafotila pornofotky, aby měla na další dávky heroinu.

 • 6.

  Peříčko


  Peříčko


  Krom erotických filmů Nova čeřila poklidné televizní vody peprným magazínem, ve kterém sexy krásky zpovídaly hosty, jaký mají vztah k erotice. Moderátorkami byly Playmate Jana Štefánková (44), Sára Saudková (51), Soňa Polonyiová (46) či nakonec Slovenka Zuzana Belohorcová (42), která si díky tomu dodnes nese kariérou označení »Učitelka sexu«.

 • 7.

  Kolotoč  Kolotoč


  Rekordy sledovanosti tahle soutěž trhala hlavně u středního a staršího publika. Nejvíc na ní vydělal do té doby spíše sportovní moderátor s velmi problematickou pletí Pavel Poulíček (44). Zlé jazyky tvrdí, že v různých anketách sportovních komentátorů vítězil právě díky babičkovskému Kolotoči. Tři soutěžící hádali písmena, pořekadla nebo pranostiky, získávali za to body, které mohli navýšit otáčením kolotoče. Nebo naopak zbankrotovat.

 • 8.

  Risk

   

  Risk


  První velký soutěžní pořad, který běžel každý všední podvečer (původně pod názvem Riskuj). Hráči si vybírali otázky různé hodnoty v různých kategoriích na televizních obrazovkách. Za moderátorským pultíkem se vystřídala řada moderátorů, nejvíc ale utkvěl Jan Rosák (71), který předtím slavil velký úspěch také jako moderátor televizního Binga.

 • 9.

  DO-RE-MI  Doremi

  Amatérská pěvecká soutěž, kde si mikrofon podávali ne zrovna moc talentovaní zpěváci a porotci k nim byli hodně shovívaví. Za hlasité podpory publika show provázelo moderátorské duo Pavla Trávníčka (68) a Sabiny Laurinové (46).

 • 10.

  Chcete být milionářem?


  Chcete se stát milionářem?

  Stejně jako britský originál byl Milionář v Česku zpočátku hodně populární. Diváky si získával hlavně díky charismatickému Vladimíru Čechovi (†61), který si pohrával se soutěžícími, jimž šlo v horkém křesle až o milionové výhry, jako kočka s myší. Po úspěchu první série zkoušeli pořadem provázet třeba Ondřej Hejma (68), Martin Preiss (46) či Marek Vašut (58), všichni si ale vylámali zuby.

 • 11.

  Tele tele  Tele tele

  Kultovní pořad se vysílal řadu let a sesbíral za nekorektní humor několik diváckých cen. Nakonec mu měly zlomit vaz reality show. Veronika Žilková (57), Richard Genzer (52), Michal Suchánek (53) a Josef Carda (63) si utahovali z Televizních novin a bavili diváky parodiemi na skutečné reportáže.

  Fotogalerie
  16 fotografiíPohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

Stegosaurus: Bez TV NOVA bych nadal ani ránu protože TV NOVA je super a uměla odstranit na rozdíl od TV PRIMA tu hroznou televizní reklamu na www.alza.cz jinak se mi TV NOVA líbí to že dáva české filmy a české komedie .

(07. 02. 2019 15:40)

sukin-sa-vracia: na Novu se nedalo čumět nikdy....

(07. 02. 2019 14:39)

muscula: dříve se na Novu dalo koukat dnes je to zblití

(07. 02. 2019 13:39)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy