Geišberga, který 10. listopadu prohrál svůj boj s rakovinou plic, mohou čeští diváci znát především z filmů Revival či Sedmero krkavců. V pohádce Tři bratři si zahrál měsíc Březen. Ovšem v úloze hospodského se objevil též v nové pohádce režiséra Marka Najbrta (48) Čertí brko, která dorazí do kin 29. listopadu.

V hlavních rolích se v ní představí Jan Cina (30) coby mladý čertík Bonifác, Judit Bárdos (30) jako Markétka a Ondřej Vetchý (56) se ujal role pána pekel Lucifera. Právě poslední jmenovaný nad nabídkou prý dlouho váhal, ačkoliv má už jednu čertovskou roli za sebou. „Před více než třiceti lety jsem hrál čertíka Vraníka v pohádce S čerty nejsou žerty,“ potvrzuje sám Vetchý.

Toho dnes již legendární pohádka Hynka Bočana (80), která nesmí chybět ve vánočním programu, v podstatě proslavila. Možná proto ale tentokrát tolik zvažoval, jestli »povýšit« přímo na Lucifera. „Po zvažování a diskusích s kolegy, režisérem, manželkou, skvělým přítelem a kolegou Mariánem Geišbergem, který bohužel už není mezi námi, jsem nabídku na Lucifera přijal a udělal jsem dobře,“ přiznal na tiskovce nového filmu herec.

VIDEO: Jak se dělá čert? Podívejte se, jak se tvořili pro pohádku Čertí brko!

Video
délka: 01:45.95

Jak se dělá čert? Podívejte se, jak se tvořili pro pohádku Čertí brko! Punk film

„Jak vidíte, narostly mi vousy, takže jsem od Vraníka k Luciferovi vyspěl, a to nejen jako čert i jako člověk,“ hodnotí svou proměnu představitel vrchního pekelníka, jehož pobočníkem je v pohádce Václav Kopta (53). Dál se tu představí (už v rolích smrtelníků) například Jana Plodková (37), Marek Daniel (47), Jakub Žáček (43) a další.

A nebude chybět samozřejmě ani Marián Geišberg, který pomáhal svého kamaráda Vetchého k účasti v pohádce přesvědčit, a tak výrazně ovlivnil obsazení. Bohužel výsledný snímek už herec neuvidí. „Vedení Slovenského národního divadla přijalo s velkým smutkem zprávu o úmrtí vynikajícího herce, dlouholetého člena činohry SND Mariána Geišberga,“ oznámilo smutnou zprávu před časem Slovenské národní divadlo na svých oficiálních stránkách.

Slovák s krásným hlasem, který působil také jako recitátor a interpret písní s vlastními texty, se už ve stejném divadle dočkal i posledního rozloučení. Kolegové a přátelé mu řekli »sbohem« v neděli 18. listopadu.

VIDEO: Já jsem chytil poezii… Pohádka Čertí brko představuje písničku. 

Video
délka: 02:38.73

Já jsem chytil poezii… Pohádka Čertí brko představuje písničku. Falcon

 

Vánoční Blesk TV magazín v prodeji už v pátek!
Vánoční Blesk TV magazín v prodeji už v pátek!
Autor: Blesk

 

Fotogalerie
40 fotografií