„Film je o životě studentů. Je to příběh o lásce, manipulaci a pomstě. Snad to někomu alespoň trochu otevře oči, protože to není vždy jen pohádka,“ říká Tadeáš Říha, který se podepsal pod scénář i režii a navíc si ve filmu zahrál společně s kolegy z divadla nebo z konzervatoře. „Ve filmu hraje třeba také Alenka Cieplá, která patří do herecké dynastie Čtvrtníčků, její strýc je právě herec Petr Čtvrtníček,“ prozrazuje Tadeáš, který jedním dechem dodává: „Všichni byli skvělí a je až neuvěřitelné, co ze sebe dostali. Některé noční scény jsme natáčeli až do čtvrté hodiny ranní, dokud vše nevypadalo dobře.“

„Aby to nevyznělo, že vše dělám sám, protože to fakt není možné, velice mi pomohla Zuzana Springlová, má dlouholetá kamarádka a kolegyně z divadla, ve kterém hraji už šestou sezonu pod vedením paní režisérky paní Evy Deákové,“ usmívá se mladý tvůrce. Scénář prý zabral půl roku, natáčelo se letos v srpnu a film teď v postprodukci dostává finální podobu. Na jaře by mělo být hotovo.

„Samozřejmě, že jsme se neobešli bez pomoci starších. Jsem stále ještě student a bez rad zkušenějších by výsledek mohl vypadat zcela jinak,“ směje se Říha a dodává: „Moc mi pomohl pan režisér Juraj Šajmovič, který neváhal přijet na natáčení a pomohl nám vytvořit atmosféru určitých filmových scén a obrazů. Předává mi velké zkušenosti a moc si ho vážím,“ děkuje Tadeáš, který se herectví věnuje odmala a v poslední době se ukázal třeba i jako moderátor velkolepé oslavy kulatin saxofonisty Felixe Slováčka. „Teď se rýsují nějaké zajímavé herecké možnosti a pracovní nabídky. „Už se na to moc těším. Jak na hereckou dráhu, tak na tu režisérskou, tedy snad,“ směje se Tadeáš.

Fotogalerie
17 fotografií