Hostem v novácké Snídani byl tentokrát tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka, který kritizoval bezpečnost na místě ruského požáru. zmínil i smrt řady malých dětí, které zůstaly zamčené v kinosálech. „Ty děti byly zamčené. Zamknout někoho do nějakého prostoru, to prostě nemůžete udělat. Tam musí být volné únikové cesty,“ mluvil odborník, načež mu Říbal skočil do řeči a pronesl něco, co vůbec neměl vypustit z úst.

„Martine, máte děti? No, tak někdy je přece musíte někam zavřít. Aby byl klid!“snažil se moderátor o žert. Kolegyně Hana Mašlíková Reinders (35) se tomu sice zasmála, ale řadě diváků v té chvíli asi zatrnulo. Sám Říbal si hned v další chvíli asi uvědomil, že přestřelil. „Ne, samozřejmě to zlehčuju jenom, ale je to peklo,“ snažil se to zahrát do outu a teatrálně se u toho praštil do stehna. Jenže svou poznámku už vzít zpátky nemohl.

VIDEO: Moderátor Říbal žertoval o uhořelých dětech

Video
délka: 00:16

Moderátor Říbal žertoval o uhořelých dětech TV Nova

„Samozřejmě se za to omlouvám a je mi to líto. Bylo to myšleno úplně v jiném kontextu, ale nevhodně zvoleném," vysvětloval Blesku sám moderátor. „Bylo to myšleno v tom smyslu, že každá máma, která má doma děti, které zlobí, jim řekne: ‚Nezlobte, nebo vás zamknu do pokoje'. ale samozřejmě v kontextu toho, co se dělo, to ale bylo úplně debilní a nevhodné," kál se Petr, který se teď obává postihu. „To se řeší a ještě bude," povzdechl si.

Jeho přešlapu si totiž diváci samozřejmě všimli a zahrnuli ho kritikou. Podle nich by si za něco takového zasloužil okamžitý vyhazov. Ani samotná televize není nadšená. „Komentář Petra Říbala v dnešní Snídani s Novou považujeme za nevhodný a vyzněl bezohledně ke všem obětem požáru obchodního centra v Rusku. Všem divákům a pozůstalým rodinám se omlouváme. Pro Petra Říbala z toho vyvodíme důsledky,“ napsal ve vyjádření pro Blesk ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Přitom se nejedná o jeho jediný trapas ve Snídani s Novou. V říjnu 2017 totiž kvůli technickým problémům při natáčení vstupu vypěnil a vysypal ze sebe hromadu sprostých slov. Jenže netušil, že je už ve vysílání.

VIDEO: Říbalovi ze Snídaně to ujelo: Do pí*i, vykřikl v přímém přenosu

Video
délka: 00:22

Říbalovi ze Snídaně to ujelo: Do pí*i, vykřikl v přímém přenosu Youtube.cz

Fotogalerie
20 fotografií