Oba dva - Zuzana Kronerová i Pavel Nový - získali Českého lva za herecký výkon ve filmu Bába z ledu. A není se čemu divit. Možná je totiž Akademie ocenila i za odvahu. Ve snímku si totiž střihli jednu z nejodvážnějších postelových scén za poslední dobu.

„Prozradím, že jsme si nejdříve s Pavlem Novým nechali spodní prádlo a snažili jsme se, aby ho nebylo vidět. Víte, kdyby nám bylo dvacet let a byl by to jiný film, možná by to bylo jinak. Teď jsme se snažili být decentní,“ přiznala herečka pro slovenský deník Pluska.„Když se už natáčelo, z Pavla nešikovně sklouzla peřina a odhalila prádlo. Režisér tehdy nekompromisně vyhlásil, že všechno musí dolů! Trochu jsme se samozřejmě bránili, protože jsme oba dva stydliví. Ale taky jsme profesionálové. Výsledek je decentní a dojemný,“ dodala Kronerová.

Fotogalerie: 25. ročník cen Český lev: Hvězdy rozzářily…
121 fotografií


Při milostné scéně se dvojici nedaří vykonat milostný akt. Proto představitelka Hany nakonec podle scénáře vstane a dojde si promazat intimní partie extra panenským olivovým olejem. „Je to nakonec vtipná, něžná scéna, ale samozřejmě jsem se bál, aby to vyznělo dobře,“ nechal se slyšet režisér.

VIDEO: Pavel Nový získal svého prvního Českého lva! Zavzpomínal na sex před kamerou!

Video
délka: 02:40
1080p 720p 360p

Pavel Nový získal svého prvního Českého lva! Zavzpomínal na sex před kamerou! David Turek, Lukáš Červený

ČT KVŮLI SEXU SCHYTALA KRITIKU

Po odvysílání Báby z ledu tuto neděli v hlavním vysílacím čase na ČT1 se na webových stránkách České televize rozpoutala velká a vášnivá diskuze právě ohledně milostné scény Kronerové a Nového:

› „Překvapuje mě, že jsou někteří lidé překvapeni existencí sexu v každém věku. Jeho zobrazení bylo úplně normální, lidé přece nejsou pořád mladí a krásní.“ (Hana)

› „Myslím, že nikoho nepřekvapuje to, co překvapuje vás, ale spíš celá ta scéna byla taková nepěkná a ten olej, no...“ (Alena)

› „Vám to přijde normální, jiným ne. Jde o míru vkusu. Staří lidé mají jistě sex, ale není potřeba o něm referovat tak syrovým způsobem. Určité scény se dají ztvárnit určitým způsobem.“ (Patricie)

› „Tu intimní scénu vidět děti, tak budou do smrti navštěvovat psychologickou a sexuologickou poradnu! Myslím, že v normálních filmech by se tohle objevovat nemělo a to nejsem žádný puritán.“ (Vít)

› „Nesouhlasím s odsouzením erotické scény. Samozřejmě, pohled to nebyl zrovna estetický, ale je podle mě extrémně důležité toto téma otvírat a jako společnost si přiznat, že sexualita seniorů vůbec existuje...“ (A.)

Fotogalerie
73 fotografií