Do roku 2007 to byla bezstarostná mladá žena. Užívala si života plnými doušky. Rakovina přišla ze dne na den. „Asi dva týdny jsem se dusila, lékaři nedokázali zjistit příčinu. Až na manželův podnět mě lékař poslal na rentgen, kde se zjistilo, že mám v oblasti plic nádor. Neměla jsem žádné typické příznaky, jako je pocení, svědění nebo úbytek váhy. I proto bylo pro lékaře obtížné diagnostikovat rakovinu,“ vzpomíná na nejhorší chvíle svého života vystudovaná herečka Kristína.
V nemocnici ji ihned hospitalizovali. Kristína musela na operaci. Lékaři jí při ní z hrudníku vyňali nádor o velikosti 11 x 6 centimetrů. Týden po operaci podstoupila první chemoterapii. „Šlo to velmi rychle. Já jsem si vlastně neuvědomovala, co se děje. Bylo to psychicky velmi náročné období. Vypadaly mi všechny vlasy, chlupy. Ani v zrcadle jsem se nepoznávala. Měla jsem deprese z toho, že je mi zle a tři dny zvracím,“ popsala Kristína svůj boj s nemocí slovenskému deníku Nový čas, která se po operaci dozvěděla strašnou diagnózu – rakovina lymfatických uzlin.
„Tehdy mi lékaři řekli, že se to dá vyléčit. Vůbec jsem nemyslela na nejhorší. Musela jsem bojovat. Nyní každého půl roku chodím na kontroly. Vždycky se bojím toho, co mi lékaři řeknou. Jestli se nemoc náhodou nevrátila,“ svěřila se se svými úzkostmi Kristína.
Uběhly už tři roky, co se Kristína dozvěděla o své chorobě. Její tělo však stále není připraveno na to, aby mohla na svět přivést vytoužené dítě. „Ještě dva tři roky musím počkat, protože se říká, jestli se rakovina do pěti let nevrátí, je to za vámi. Potom naši domácnost rozšíříme nejenom o hady, ale i o děti,“ s úsměvem dodala členka Dua Araton Aspis, která je důkazem toho, že nad chorobou se zvítězit dá.