Ivan Neumann o sobě prozradí leccos, jen věk tají. „Řekněme, že se cítím a vypadám o třicet let mladší, než je můj biologický věk,“ naznačil spojitost s propagovanou „chirurgií bez nože“.
Vymyslel samolepku na schránky
Kromě zpěvu se věnuje i řadě dalších uměleckých oborů. „Jsem básník, malíř, spisovatel,“ vypočítával. Veřejnost ale se svým dílem dosud neseznámil. „Napsal jsem 25 básní, namaloval 25 obrazů, jsem na 370 straně románu o mém životě Ivan vzdoruje pěticípé hvězdě. Ale s vydáváním jsem liknavý,“ uvedl.
Fušuje i jinam. „Vymyslel jsem samolepku Nevkládejte reklamní tiskoviny. Studenti ji prodávali za 14 korun, ale lidé to dobře nepřijali. O tom, jak se chovali, jsem napsal i muzikál,“ šokoval. „Chci aby Nevkládejte reklamní letáky nastudovali amatéři z brněnské školy v alternaci se studenty muzikálu na JAMU. Tam to ovšem vede neschopný člověk. Já toho ale dosáhnu,“ upřesnil.
Poškozené hlasivky
Neumannovou profesí ovšem zůstává architektura. „Studoval jsem ji 10 let, 4 na střední a 6 na vysoké škole. Za totality jsem ale musel kvůli perzekuci tvořit pod cizími jmény stejně jako Milan Uhde nebo Pavel Dostál,“ uvedl s tím, že naposledy podle jeho návrhu vznikly mj. interiéry sídla brněnského miliardáře anebo kostel v kanadském Winnipegu.
„Když jsem v Itálii studoval zpěv u učitele Luciana Pavarottiho, český velvyslanec mě seznámil s kanadským a ten řekl, že bych se v Kanadě hodil. Žil jsem tam a mám kromě českého i kanadské občanství,“ přidal Neumann.
A pokud jde o zpěv, s nímž ho porotci ani v jedné soutěži nepustili do dalších kol? „Talent mám, snad od Boha, zdědil jsem ho po rodičích. Ale v televizích mě zničili. V Talentmánii jsem 6 hodin čekal v temné místnosti, ztratil jsem nejen hlas, ale na chvíli i vědomí. V Talentu sice jen 4 hodiny, ale s nalomeným hlasem už jsem tam šel. Doufal jsem v zázrak, ale nestal se,“ uzavřel Ivan Neumann s tím, že kvůli tomu nemohl odzpívat 2 benefiční koncerty a má strach, že se mu udělal uzlík na hlasivkách.