Autorem portrétu je renomovaný britský malíř Jamie Coreth. Vévodkyně Kate má na sobě smaragdově zelené šaty a střevíčky stejné barvy, William má tmavý oblek a modrou kravatu, jednu ruku drží ležérně v kapse. Coreth řekl, že namalovat tento portrét pro něj bylo "největším privilegiem v životě", uvádí britská BBC na svých internetových stránkách. Uvedl také, že se snažil, aby obraz vyvolával "pocit rovnováhy mezi jejich soukromým a veřejným životem".

BBC uvádí, že první oficiální portrét prince Williama vytvořil v roce 2014 tehdy 36letý Dan Llywelyn Hall, který je nejmladším umělcem, jenž maloval britskou královnu Alžbětu II. Oficiální portrét Kate vznikl o rok dříve a vyvolal smíšené ohlasy. Zatímco vévodkyni z Cambridge se obraz prý líbil, někteří kritici jeho autorovi Paulu Emsleymu vyčítali, že zatímco ve skutečnosti z Kate vyzařuje radost ze života, obraz působí mrtvě.

Video: William při nácviku vojenské přehlídky pro platinové jubileum. 

Video
délka: 00:58.44
Video se připravuje ...

William při nácviku vojenské přehlídky pro platinové jubileum. Jeho kůň s hlavou hluboce skloněnou budil rozpaky Profimedia.cz

Fotogalerie
74 fotografií