Čtvrtek 21. září 2023
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 25°C

Kritika Oprah za rozhovor s Meghan a Harrym: 10 otázek, na které se nezeptala! Nebo nesměla?

/
 • Oprah se na něco zapomněla zeptat
  12. března 2021 ● 06:10

  „Na ničem jsme se nedomluvili, nevíte, na co se budu ptát, nestanovili jsme si žádné hranice.“ Těmito slovy uváděla moderátorka Oprah Winfreyová (67) rozhovor, na který čekal celý svět. Jak se ale zdá, některé otázky pro britského prince Harryho (36) a jeho choť Meghan (39) přece jen tabu byly.

  Britský deník The Sun dal dohromady seznam deseti otázek, na které se prý Oprah měla zeptat v případě, že své dva prominentní hosty chtěla skutečně podrobit palbě dotazů, které už dlouhé měsíce pálí jejich fanoušky. Když se totiž manželů ptají obyčejní lidé, Harry i Meghan mlčí. A mlčet se zřejmě rozhodla i Oprah. Na co se jich tedy jaksi „zapomněla" zeptat?

 • 1.

  Ochranka

  Harry a Meghan řekli, že Spojené království opustili částečně proto, že necítili, že by tam byl jejich synek Archie (1) v bezpečí. Proč by ale měli britští daňoví poplatníci platit za jejich bezpečnost, pokud se oni sami rozhodli nepracovat pro monarchii a nežijí ve Velké Británii?

   

  Pokud by se Harry od rodiny neodstřihl, nepřetržitou ochranku by měl nejenom on, ale i jeho manželka a děti.

 • 2.

  Dva chuďasové

  Harry musel podepsat několika milionové smlouvy s Netflixem a Spotify, aby si mohl dovolit zaplatit ochranku poté, co ho královská rodina odstřihla od financí. Není však pravda, že on i Meghan mají peněz více než dost?

   

  Od chvíle, kdy bylo princi 21 let, dostává z majetku zesnulé matky, princezny Diany (†36), příspěvek ve výši bezmála 10 milionů korun ročně. Ze stejného zdroje rovněž získal v den svých 30. narozenin přes 220 milionů korun. Jmění Meghan se odhaduje na více než 110 milionů korun.

 • 3.

  Tituly

  Jaké to je používat královské tituly k propagaci vlastního byznysu, a přesto tvrdit, že chcete být soukromými osobami? Meghan tvrdila, že jí o žádnou vznešenost nejde, princ zase prohlásil, že dává přednost tomu, když mu lidé říkají prostě Harry.

   

  Ovšem jeho titul zcela jistě sehrál roli v tom, že si plácl s Netflixem a dostane od něj asi 3 miliardy korun. Jako vévodové ze Sussexu zase získávají peníze pro svou nadaci Archewell.

 • 4.

  Královský vězeň

  Meghan tvrdila, že jí sebrali pas a ona se stala vězněm v rezidenci Frogmore Cottage. Nepokračovala však i nadále v bohatém společenském životě a nepodnikala snad soukromé cesty do zahraničí?

   

  Vévodkyně byla mnohokrát spatřena poblíž Kensingtonského paláce, jejich bývalého domu. V roce 2019 si soukromým tryskáčem zaletěla do New Yorku, aby tam oslavila blížící se narození Archieho.

   

  Tahle party ji prý vyšla na více než 10 milionů korun. O pár měsíců později si zase vzala soukromé letadlo a vyrazila do dovolenkového sídla zpěváka Eltona Johna (73) na Francouzské riviéře.

 • 5.

  Rasismus v paláci

  Obvinili jste královskou rodinu z rasismu, ale nechcete říct, jakých členů se to přesně týká. Můžete vysvětlit, proč každý popisujete údajné debaty o Archieho barvě pleti jinak?

   

  Meghan tvrdí, že Harry opakovaně vedl debatu s tajemným členem rodiny, hluboce ho to prý tehdy zasáhlo, urazilo a šokovalo. Sama ale připustila, že nikdy nic takového neslyšela a ani s ní nikdo nikdy o barvě pleti syna nemluvil. Harry se pouze zmínil o „té konverzaci", což naznačuje, že k podobnému hovoru došlo pouze jednou.

 • 6.

  Archie princem

  Meghan, věděla jste, že Archie po narození neměl právo na to, aby se stal princem?

   

  Vévodkyně prohlásila, že syn nedostal titul, protože se kdosi z rodiny bál, že by po ní mohl zdědit příliš tmavou barvu pleti. Ve skutečnosti ale neměl na titul nárok, získávají ho jen potomci panovníka v přímé linii.

 • 7.

  Soukromé lety

  Angažujete se v kampaních zaměřených na ekologii, přesto létáte v tryskáčích. Proč?

   

  Manželé v roce 2019 uvedli, že se budou více orientovat na zvyšování povědomí o změnách klimatu. O dva měsíce později ale bylo zjištěno, že Harry v šesti z deseti případů využil pro své cesty soukromý tryskáč. Přitom tvrdil, že 99 procent jeho cest tvoří komerční lety.

 • 8.

  Myšlenky na sebevraždu

  Meghan svěřila Oprah: „Už jsem prostě nechtěla být naživu.“ Nikdo z paláce jí prý tehdy nepomohl. Proč vám tedy nenašel pomoc Harry nebo matka Doria?

   

  Meghan mohla navštívit svou praktickou lékařku a dohodnout se na možných postupech. Její matka má praxi coby kvalifikovaná sociální pracovnice. Harry, který sám podstoupil terapii, zase zahájil kampaň Heads Together, týkající se duševního zdraví, takže měl zřejmě kontakty na experty, již by jeho choti pomohli.

 • 9.

  Výměna chův

  Proč jste v létě 2019 vystřídali během šesti týdnů tři chůvy? A jak vysoká je fluktuace zaměstnanců ve vaší domácnosti?

   

  V listopadu 2018 navíc přestala pro Meghan pracovat její osobní asistentka Melissa Touabtiová. Rezignovala i soukromá sekretářka páru Samantha Cohenová, která pro královskou rodinu pracovala 17 let. V roce 2019 dal Meghan výpověď i její bodyguard a další dvě soukromé sekretářky.

 • 10.

  Minimum znalostí o královské rodině

  Meghan prohlásila, že si Harryho nikdy negooglovala a věděla jen minimum o královském životě, když se připojila k rodině. Opravdu čeká, že jí tohle bude někdo věřit?

   

  Meghanini přátelé vyprávěli o tom, jak byla královskou rodinou fascinována, a skoro až posedlá. Její nejlepší kamarádka Ninaki Priddyová, která jí šla za družičku na první svatbě s Trevorem Engelsonem, prozradila: „Chce být princeznou Dianou 2.0.“

  Fotogalerie
  120 fotografií

Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy