David Matthews (74) byl v úterý v Paříži na letišti Orly zadržen a vzat do vazby. Otec Jamese Matthewse, manžela Pippy Middleton, je podezřelý ze znásilnění dvou nezletilých dívek. Ke znásilněním mělo dojít mezi lety 1998 a 1999 v Paříži a St Barts.

Anglický multimilionář po dvou dnech strávených ve vazbě složil kauci a byl propuštěn na svobodu. Ovšem zdali mu francouzské úřady zadržely pas či mu bylo umožněno opustit Francii a odcestovat domů, není jasné. Francouzští vyšetřovatelé mají v současné chvíli šest měsíců na to, aby případ prošetřili a rozhodli, zdali úspěšný podnikatel stane před soudem či ne. „David Matthews kategoricky odmítá tvrzení, a jednoznačně zpochybňuje nepravdivé a skandální obvinění,“ řekl DailyMailu mluvčí rodiny.

Matthews začínal jako autoopravář a ve dvaceti letech se dal na dráhu automobilového závodníka, ovšem jeho kariéra skončila záhy poté, co se zranil. Začal tedy obchodovat s auty a netrvalo dlouho a podnikání mu vyneslo miliony.  Později se vrhl do hotelového byznysu a v současné době je majitelem luxusního resortu Eden Rock v St. Barts v Karibiku. Právě v něm se poprvé v roce 2006 potkala Pippa Middleton a Davidův syn James.

VIDEO: Záběry z příjezdu Pippy na svatbu

Video
délka: 00:53

Záběry z příjezdu Pippy na svatbu facebook

Fotogalerie
19 fotografií