Princezna Diana je pohřbena v parku v rodinném panství Spencerů Althorp v Northamptonshire. K poslednímu odpočinku byla uložena na malém ostrůvku uprostřed jezera známém jako The Oval. Cestu k němu lemuje 36 dubů, podle jejího věku v době smrti. Místo stráží čtyři černé labutě.

Bývalý kuchař princezny Diany před dvěma lety nešetřil kritikou na adresu jejího bratra Earla Spencera kvůli zanedbanému hrobu. Darren McGrady nafotil jezírko pokryté řasami a bratrovi vzkázal: „Kdybych se o princeznu Dianu staral během jejího života tak, jako vy po její smrti, pak bych dostal dávno padáka. Prosím, udělejte pořádek ve vegetaci na ostrově. Je mi z toho smutno.“

Panství Althorp nyní oznámilo, že se chystá velká renovace Dianina místa posledního odpočinku. „Jezero The Oval, kde byla Diana, princezna z Walesu, uložena k poslednímu odpočinku, projde rozsáhlou přestavbou, která uctí její památku. Ta bude dokončena před 20. výročím její smrti, v srpnu 2017,“ uvedla rodina Diany podle britského serveru MailOnline.

Princezna Diana zahynula 31. srpna 1997 v Paříži při automobilové nehodě. Údajně opilý řidič Henri Paul uháněl velkou rychlostí před bulvárními novináři a narazil do pilíře v tunelu. Lékaři při operaci dělali, co mohli, ale Dianina zranění byla příliš závažná. 

Fotogalerie
12 fotografií