Pikantní informaci o soukromí britské královny přinesl zpravodajský web listu The Guardian. Posedlost Alžběty II. vybranými druhy oříšků se totiž dostala až před soud. Ve své e-mailové korespondenci o tomto delikátním problému hojně diskutovali editoři zaniklého bulvárního plátku News of the World, kteří byli obviněni z nezákonných odposlechů.

Podle zdrojů novinářů byla královna vzteky bez sebe, protože v Buckinghamském paláci mizely závratnou rychlostí oříšky umístěné v miskách po celém komplexu. Zaměstnanci si dávali velký pozor na to, aby nejedli oblíbené královniny pochutinky. Alžběta II. proto vinila policisty na službě, kteří hlídali v paláci její bezpečí.

Zdánlivá prkotina došla až tak daleko, že se královna pasovala do úlohy detektiva. Na miskách nenápadně značila, kolik v nich je oříšků a pak sledovala jejich spotřebu. Sbíráním dat pak chtěla usvědčit policisty z krádeže. Jestli se jí detektivní práce hodná legendárního Sherlocka Holmese vyplatila není z e-mailové konverzace editorů jasné.