Nejsledovanější královský pár současnosti měl svůj velký den již v roce 2011. Na své svatbě podávali osmipatrový dort od Fiony Cairnsové. Ten ale spíš než k jídlu posloužil na dobročinné účely. Část ho byla schována, aby byla podávána na křtinách prvorozeného dítěte. Zbytek byl rozkrájen a povětšinou rozdán. Některé kusy ale byly zpeněženy v různých aukcích.

Aukce dortů

Tato tradice aukcí sahá již hluboko do historie. V aukcích byly prodány i kusy ze svatebních dortů Williamova otce prince Charlese a Diany Spencer nebo královny Alžběty II. Výtěžky z dortů Charlese a Alžběty II. ale neměly šanci proti dortu prince Williama a Kate.

Dortový rekordman!

Přeci jen, dva kousky dortu královny Alžběty II.  se vydražily za 560, respektive 1200 liber a dort ze svatby Charlese a Diany za 1000, respektive 1757 liber. Ty ale nechal daleko za zády svatební dort Williama a Kate, jehož dva kousky se vydražily za 1917 liber v květnu 2011 a naposledy v listopadu 2013 za neuvěřitelných 2 597 liber. To je v přepočtu necelých 85 000 Kč!  

Kdo je ale hrdým majitelem kousku svatebního dortu, je tajemstvím. Aukční síň, ve které byla dražba uskutečněna, totiž zachovává utajení. Koupili byste si vy svatební dort Williama a Kate, kdybyste měli možnost?

Fotogalerie
7 fotografií