Přehlídky tvorby oděvních designérů pro jaro / léto 2017 se tentokrát odehrávaly v syrovém podzemí garáží OD Kotva a jejich diváci představovali pozoruhodnou směsku lidí, jež se o módu zajímají nebo v této branži pracují.

Modelky, herečky, lidé ze světa showbyznysu nechyběli. Blogeři, hipstři jakbysmet. Na módních show bylo narváno a na prostranství před zadním traktem obchodního domu Kotva rovněž tak.

Den před tím, než vypuknul maraton prezentace kolekcí, se v centru luxusu na Pařížské třídě uskutečnila Harper’s Bazaar Shopping Night a nutno říci, že její atmosféra a kvas okouzlily i zkušené harcovníky. A potřebu být v atraktivní fashion společnosti viděn, splnily i doprovodné party pro zvané, včetně zahajovací v ikonickém Café-Café.

Touha po osobitosti byla u většiny návštěvníků zřejmá a ti veřejně neznámí projevili více odvahy a snahy po kreativitě než persony zvané celebrity či VIP.

Luxus měl okázalou i noblesně decentní podobu. Cenově dostupná, více či méně osobitě podaná, konfekce nechyběla podobně jako vintage úlovky ze secondhandů. Snaha odlišit se, být v outfitu tvůrčí, však nebyla vždy vkusem jištěná, ale tak to všude, i ve světě, chodí.

Z hereček se na MBPFW podobně jako na jaře nejvíc promítla Kaira Hrachovcová, která si šatníkem, jeho stylingem vydobyla respekt a pověst té, jež to s módou umí, bezpochyby stvrdila.

Simona Krainová se po dlouhé době vrátila na molo a sklidila ovace. Módním chameleonem, mistrem převleků, proměn stylu a vizáže, která jej dotahuje, byla opět múza ikony českého oděvního výtvarnictví Liběny Rochové, blogerka Ina Tina. Životní přítelkyně místopředsedy vlády, paní Monika Babišová, jež rovněž patřila k aktivním účastnicím MBPFW, vynesla kreace za nesmírné sumy peněz připomínající, že ani platinová kreditka status kultivované elegance nejistí.

P.S.

Babí léto uvozující Mercedes-Benz Prague Fashion Week se vydařil. Dal najevo, že potencionálem kreativity za světem nezaostáváme. Jen to hřiště a pravidla hry jsou díky okolnostem jiné. Ale i tak měl své osobité, atmosféru dotahující figurky z bezejmenného davu aktérů. A své populární osobnosti. Takže ještě jednou: Která se známých tuzemských tváří společenské scény obstála a jaká to nedala?

 

Andrea Verešová: Sex-appeal
Autor: Herminapress.cz

Andrea Verešová: Sex-appeal

Model pochází od plzeňské návrhářky Zuzany Lešák Černé, s níž na svých kreacích spolupracuje. Široká, v pase zřasená sukně z tuhého materiálu charakteru brokátu plus minimalistický živůtek přecházející do pásů překřížených na zádech působí zajímavě. Z plejády opakujících se, mainstreamem doby daných střihů ční. Luxusní doplňky sedí, spojení kabelky s barevným akcentem vzoru šatů je příjemné.

Známka: 1

 

Kateřina Kaira Hrachovcová: Téma černé
Autor: Herminapress.cz

Kateřina Kaira Hrachovcová: Téma černé

MBPFW si užívala. Na přehlídkách střídala inspirativní outfity i účesy. Nevynechala ani shopping night na Pařížské třídě, již absolvovala v dámské blůze s velkoryse širokými rukávy a vlněných kalhotách s jemně spadlým sedem a zajímavě řešeným pasem. Polobotky s mohutnou podešví a vyšším podpatkem zajistily pohodlné korzo butiky, značková taštička je tichou připomínkou luxusu..

Známka: 1

 

Simona Krainová: Elegantní město
Autor: Herminapress.cz

Simona Krainová: Elegantní město

Na MBPFW se stala hvězdou dvou přehlídek a na Harper’s Bazaar Shopping Night tváří butiku Bally, na jehož prezentaci zvolila široké kalhoty od minimalistické, cenově dostupné zn. COS. Příhodná bílá blůza, která lehounce narůžovělé nohavice doplňuje, je střídmá a značně nadčasová. Sandálky bez podpatku outfit odlehčí, kabelka dobře doplňuje barevnost.

Známka: 1

 

Liběna Rochová a Ina Tina: Smeč kreativity
Autor: Herminapress.cz

Liběna Rochová a Ina Tina: Smeč kreativity

Oděvní výtvarnice, designérka roku a také vedoucí ateliéru oděvu a obuvi pražské UMPRUM, Doc. Rochová, kterou považuji za nejkreativnějšího tvůrce ve svém oboru u nás a tvář její tvorby, blogerka Ina Tina, sledovaly téměř každou přehlídku a jejich outfity jasně dokazovaly, jak moc si lze s módou za účasti vkusu, fantazie, módních instinktů se znalostí souvislostí hrát.

Známka: 1

 

Anna Geislerová: S dotekem pink
Autor: Herminapress.cz

Anna Geislerová: S dotekem pink

Populární herečka, která si svého času úspěšně vyzkoušela profesi návrhářky pro kolekci firmy Pietro Filipi, svůj dlouholetý status inspirativní módní ikony potvrdila i na přehlídce Jakuba Polanky, jehož kolekce opět nadchla. A za potlesk stojí i tuba ke krku uzavřených, do půli lýtek sahajících šatů s dlouhými rukávy, jež velmi sofistikovaně nakládají s efektem vlnícího se kontrastního akcentu

Známka: 1

 

Monika Babišová: Luxusní cirkus
Autor: Herminapress.cz

Monika Babišová: Luxusní cirkus

V barevnosti vyladěná kreace jež odhadem čítá průměrný roční příjem českého občana, může omámit jen sumou, za ni vydanou. Šaty kombinující kontrast barev s pruhy a kanýrky jsou v doprovodu pouťově efektní tašky a neméně se prosazujících sandálků průšvihem za velké peníze. Když šaty, tak s nenápadnými doplňky. Pokud kabelka či boty, tak v roli jediné dominanty minimalistického outfitu. Jindy si paní Monika vede líp!

Známka: 5

Fotogalerie
7 fotografií