Na počátku své kariéry, kterou jí titul Miss World přinesl, představovala rodačka z Trnavy, Taťána Kuchařová, symbol přirozené krásy, která se ze soutěží krásy pomalu vytrácí. Bylo jí osmnáct, studovala gymnázium, měla velké ambice a sny. Byla nejen krásná, ale vypadala sladce nevinně, což její korunovaci na Miss World ve Varšavě jistě napomohlo.

Tento pel si Táňa v podstatě udržela další tři roky a ani vztah s protřelým mužem, pražským radním Milanem Richterem na něm příliš neubral. Stále působila dojmem způsobné ambiciózní dívky, která dospěla v mladou ženu a dobře ví, co chce. Pilně studovala soukromou Vysokou školu veřejné správy a mezinárodních vztahů. Začala si budovat kariéru modelky v New Yorku, stala se prezidentkou Miss ČR. Bylo jí jedenadvacet let…

Fotogalerie
1 fotografie

Je to boj

Letošní rok byl pro Kuchařovou perný a v mnohém zlomový. Rozešla se s radním Richterem, zažila trapnou likvidaci z funkce ředitelky Miss ČR. A úpadek společenské prestiže pocítila i na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kam dorazila se svým novým americkým přítelem, Lane Carlsonem.

Fešákovi Carlsonovi, modelovi který kdysi fotil akty a nyní šéfuje nadaci Heleny Houdové Sunflowers, ve Varech neotvírali dveře tak, jako kdysi vlivnému radnímu Richterovi. A Táňa už nebyla něžnou vílou, ale spíš krasavicí která ztloustla a chce se dostat na každý večírek. Opravdu nic moc.

Kuchařové dal letos zkrátka život poznat, že nic není zadarmo. Udržet se v americkém modelingu, vydělávat v něm peníze pro budoucnost, získávat správné kontakty není opravdu jednoduché. Ale Táňa narozená ve znamení kozoroha, se hned tak nevzdává. V posledních měsících obrazila pár filmových festivalů a v Benátkách jí osud přál. Vítr si na správném místě ve správnou chvíli pohrál s její sukní a koketně odhalil klín a kalhotky...

Pikantní snímky Miss World se dostaly do společenských rubrik a ona tu uzavřela skvělé kšefty. S její nadací Krása pomoci (pomáhá seniorům a zdravotně či sociálně znevýhodněným lidem v ČR i ve světě) se spojil světový magazín Bond a proběhly i jiné pracovní kontrakty, jež mají zmíněné nadaci přinést miliónové dotace.

Stane se Kuchařová druhou Trumpovou?

Uspět v showbyznysu je sakra tvrdé a tento boj se na vzhledu Táni viditelně podepsal. Letošní rok, jenž převáže strávila ve Státech, ji o onen pel něhy obral. Ztratila v něm bezprostřední krásu, již si i přes jistou stylizaci do role mladé lady, držela.

Současná Kuchařová, která se objevila na party Concorde card casina, nyní bohužel působí značně vyumělkovaně. Tzv. nude make-up, tmavé, nečekaně široké a dominantní obočí plus znatelně větší, zřejmě uměle vyplněný horní ret onu přitažlivou přirozenost naprosto odepisují.

Táňa změnila i styl oblékání. Teď je tvrdší, víc provokativní. Miss World už není extravagance cizí, jako bývala. Důkazem je i pikantní detail punčoch bez špičky odhalujících nahé prsty v kotníčkových střevících. Kuchařová se zřejmě tímto výstřelkem chtěla zavděčit estétům, brojícím proti punčochám v otevřených lodičkách. I za cenu, že ji prstíky nohou omrznou. Nemusela, protože estéti se už shodli, že do pevných bot s otevřenou špičkou silné bezešvé punčošky nosit lze.

Ale ani tahle stylistická chuťovka neumenší dojem, že Amerika pomalu ale jistě dělá z Kuchařové (v prosinci ji teprve bude třiadvacet), loutku, jež se za čas stane druhou Ivanou Trumpovou. Umělou karikaturou kdysi krásné ženy, které potřeba být dokonalá, vzala charisma přirozenosti a donutila ji v životě tančit rychleji, než je záhodno.