Film Bio Buddy uspěl mezi 150 vítězi lokálních soutěží z celého světa. Do finále se dostal po výhře pražského kola. „Jedná se o napínavý příběh s nečekanou pointou a sugestivními hereckými projevy Petra Vaňka a Chozého Jelínka,“ uvedl Vedral.

48 Hour Film Project je největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěží na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film. „Už když bylo ohlášeno, že byl náš film vybrán pro projekci v Cannes, cítili jsme se jako vítězové. Konkurence byla ohromně silná. Patřit do skupiny mezi deset světově nejlepších by nám bohatě stačilo. Když jsme na udílení cen proměnili dvě ze čtyř nominací, tak jsem se cítil jako ve snu,“ uvedl Chramosta.

Bio Buddy se v Čechách stal za měsíc ještě před soutěží v USA nejvíce sdíleným krátkým filmem na sociálních sítích. „Silná myšlenka je i v ‚neevropském‘ prostředí stále důležitější než efektní zpracování,“ uvedl Chramosta. Doufá, že ocenění tvůrcům pomůže získat finanční podporu pro chystaný celovečerní thriller Promlčeno.

První ročník soutěže 48 Hour Film Project se konal v roce 2001 ve Washingtonu.

Podívejte se na celý film:

Fotogalerie
7 fotografií