Mnozí věděli, čím si jejich kolegyně prochází, ale ne všem bylo jasné, jak s ní v extrémní životní situaci mluvit. Těžké onemocnění, s nímž Laďka bojuje, není jednoduché – jak po fyzické, tak psychické stránce.
Co říkat a co ne
„Požádali jsme emeritní vojenskou psycholožku Helenu Sovákovou o popovídání si s lidmi z týmu kolem Laďky," řekla Blesku šéfredaktorka společenské redakce Showtimu Zuzana Brzáková. „Chtěli jsme tak zajistit bezpečné prostředí návratu nejen pro ni, ale i kolegy samotné, protože nervozita byla pochopitelně cítit na obou stranách,“ upřesnila.
Laďka Něrgešová: Návrat na obrazovky po kruté diagnóze Showtime
Pohovor s psycholožkou byl pro každého dobrovolný. „Bylo to o tom, jak mluvit s lidmi, kteří procházejí těžkým životním obdobím – nebo jejich blízcí... Byly obavy z toho, jak se chovat, co říkat a co ne,“ dodala Brzáková.
- Registrace je pro vás zcela zdarma.
- Získáte přístup k veškerému bleskovému obsahu.
- Užijete si bonusové akce a výherní soutěže.